Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Rodzinna i ekologiczna majówka nad Jeziorem Czarownic

W najbliższą sobotę mieszkańcy Nowego i okolic będą bawić się na majówce.

Udostępnij
maj
 
Podczas "Ekologicznej rodzinnej majówki" w sobotę 14 maja nad Jeziorem Czarownic w Nowem zaplanowano wiele atrakcji. Impreza potrwa od godz. 16.00 do 19.00.
 
Na dzieci będą czekały dmuchany tor przeszkód i zamek do skakania. Animatorki zaplanowały kreatywne zabawy z balonami i bańkami mydlanymi. Gościem specjalnym będzie maskotka z "Psiego patrolu" - pies Chase.
 
Będzie również można przejechać się bryczką. Nie zabraknie także zabaw tanecznych i malowania twarzy i brokatowych tatuaży. Wszystkie atrakcje dla najmłodszych są za darmo.
 
Dorośli będą mogli skorzystać z punktu informacyjnego programu "Czyste Powietrze”. W stoisku zapoznają się z warunkami i ofertą dofinansowania na wymianę źródeł ciepła oraz docieplenia budynków.
 
Podczas majówki policja będzie znakować rowery. Procedura znakowania polega na oznaczeniu jednośladu kodem literowo-cyfrowym oraz rejestracji w policyjnej bazie danych. W przypadku ewentualnej kradzieży i późniejszego odzyskania jednośladu, pozwoli to na szybką identyfikację właściciela.

Znakowanie roweru ma charakter prewencyjny. Podczas kontroli umożliwia policjantom sprawdzenie, czy użytkownik roweru jest jego prawowitym właścicielem. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne.

Aby oznakować rower wymagane są:

  • dokument tożsamości;
  • dokumenty potwierdzające własność roweru (karta gwarancyjna, faktura zakupu, umowa kupna/sprzedaży);
  • obecność opiekuna w przypadku małoletniego rowerzysty.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama