Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Leon, Leonard, Lesława
REKLAMA

Rowery, grill i łakocie. Tak integrowali się mieszkańcy Nowego [wideo i zdjęcia]

Jan Plit
25 września, 12:53
Hoop Park Challenge to nie tylko zawody rowerowe, przeznaczone dla dzieci i młodzieży, ale także impreza integracyjna dla mieszkańców w formie pikniku rodzinnego.
Zwycięzcy zawodów z medalami
Fot. Jan Plit

W sobotnim Hoop Park Challenge na rowerowym torze przeszkód przy al. 3 Maja w Nowem wzięło udział 50 młodych uczestników.

Organizatorzy, Fundacja Aktywizacji i Integracji, zadbali, aby nie zabrakło atrakcji. Na stoiskach znalazło się ciasto, były też wata cukrowa i grill. Chętni mogli obejrzeć wóz strażacki lub oznakować rower na wypadek kradzieży, czym zajęli się policjanci z miejscowego komisariatu.

Nie zabrakło również występów artystycznych dzieci i młodzieży z Nowego i Ukrainy.

Podczas zawodów w kategorii rowerków biegowych pierwsze miejsce zajął Tadeusz Wasielewski, a drugie Aleksander Jagielski.

W kategorii wiekowej 7-10 lat zwyciężył Kacper Mykowski. Drugie miejsce zajął Stanisław Sołtysiak, a trzecie Lucjan Ziółek.

Ciąg dalszy tekstu i galeria zdjęć pod materiałem wideo.

Wśród dzieci w wieku 11-14 lat najlepsi byli Paweł Sobolewski, Dominik Pilarski i Paweł Kłudkowski, natomiast w kategorii 15-17 lat Mikołaj Wojciechowski, Marcel Śliwa i Mateusz Mątowski.

Drużynowo pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Warlubiu, drugie Szkoła Podstawowa nr 2 w Nowem, trzecie i czwarte Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Bąkowie, która wystawiła dwie drużyny, a piąte Rondo na Obrotach pod patronatem FAiI.

W organizacji imprezy pomogli sponsorzy: Urząd Gminy w Nowem, Starostwo Powiatowe w Świeciu i OSP w Nowem oraz miejscowe firmy: Taged, Nove, Gminna Spółdzielnia, Sław-Bud, Klose, sala zabaw Fikołek.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl