Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Schody skończone. Będzie je miał na oku monitoring

W piątek dokonano odbioru schodów na skarpie nadwiślańskiej. Po kilku latach przerwy, kiedy były zamknięte z powodu złego stanu, mieszkańcy znowu będą mogli z nich korzystać.

Udostępnij
1s

Prace związane z rozebraniem starych i budową nowych schodów na skapie nadwiślańskiej w Nowem, łączących ul. Wiślaną i ul. Spacerową, rozpoczęto w sierpniu ubiegłego roku.

- W ramach inwestycji wykonano około 170 metrów chodnika, mur oporowy oraz rurociąg kanalizacji deszczowej. W najbliższym czasie zainstalujemy także monitoring schodów - zapowiada Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza Nowego.

Oprócz tego zostaną zamontowane kosze na śmieci oraz dodatkowe balustrady. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Usług Miejskich w Grudziądzu.

W piątek 12 maja dokonano odbioru prac.

Inwestycja kosztowała ponad 1,7 mln zł, z czego prawie 1,5 mln stanowi dofinansowanie z państwowego programu Polski Ład.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

Podczas czwartkowej sesji burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski uhonorował Oliwię Raniszewską, która znalazła się w gronie 50 najlepszych uczniów na świecie oraz Katarzynę Wenerską, siatkarkę,...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Reklama