Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Seniorzy z Nowego poznają smaki świata [zdjęcia]

Była kuchnia włoska, chińska oraz indyjska. Seniorzy z Nowego odbywają ciekawą podróż kulinarną w ramach Centrum Aktywności Lokalnej.

Udostępnij
Przygotowywanie potraw kuchni azjatyckiej podczas warsztatów w Nowem / Fot. LGD

Interesujące warsztaty kulinarne to tylko część oferty w ramach projektu, za którym stoi Lokalna Grupa Działania "Gminy Powiatu Świeckiego".

Od wiosny tego roku w powiecie świeckim działają trzy Centra Aktywności Lokalnej. W Świeciu i Nowem projekt skierowany jest do seniorów. Natomiast w Świekatowie korzystają z niego dzieci i młodzież.

Jedną z ciekawszych pozycji w planie działań są zajęcia kulinarne. Seniorzy z Nowego w ramach warsztatów "Podróże kulinarne dookoła świata" uczyli się przygotowywać dania kuchni włoskiej, chińskiej oraz indyjskiej.

- Kolejne spotkania, zwykle odbywające się w Centrum Kultury Zamek przewidują m.in. zajęcia z fizjoterapeutą, gimnastykę umysłu wspomagającą pamięć seniorów, warsztaty z ziołolecznictwa oraz radzenia sobie z bankowością elektroniczną czy platformą ePUAP - wylicza Sabina Shah z Lokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego".    

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama