Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Święto plonów w gminie Nowe [zdjęcia]

W niedzielę w sołectwie Mątawy (gmina Nowe) świętowano dożynki. Pogoda dopisała.

Udostępnij
Podczas święta plonów nie mogło zabraknąć chleba upieczonego z tegorocznej mąki / Fot. Sołectwo Mątawy

ogłoszenie wyborcze
Sfinansowane przez KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni

Tradycyjnie trzy wsie podzieliły się zadaniami podczas dożynek parafialnych: Wielkie Zajączkowo przygotowało dekorację kościoła,  kosz owoców i warzyw oraz kwiaty, mieszkańcy Tryla dożynkowy chleb,  a Mątaw - wieniec.

Wszystkie dary zostały poświęcone podczas uroczystej mszy przez księdza proboszcza Józefa Kortasa.

Po nabożeństwie udano się do świetlicy wiejskiej w Mątawach, gdzie na uczestników dożynek czekał przygotowany poczęstunek.

Oprócz mieszkańców Wlk. Zajączkowa, Tryla i Mątaw obecni byli także Czesław Woliński, burmistrz Nowego, Zbigniew Lorkowski, zastępca burmistrza i Bożena Bienek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trylu.

Wraz z życzeniami wszelkiego dobra podzielono się pysznym chlebem dożynkowym.

W trakcie spotkania wręczono nagrody, dyplomy, wyróżnienia i podziękowania  osobom biorącym udział w konkursie fotograficznym "Mątawy - ogrody". Podarunkiem dla wszystkich była mąka z firmy Młyny - Szczepanki. 

Wystąpił zespół folklorystyczny "Rokocinianki" z Rokocina, który zaprezentował zarówno piosenki kociewskie, jak i znane szlagiery muzyczne.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Wiadomości

- Kiedy przyjeżdżam na grób babci, łzy same płyną mi do oczu, kiedy widzę tragiczny stan cmentarza, na którym jest pochowana – mówi Brygida...

Wiadomości

Około 2 mln zł ma kosztować rozbudowa Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Świeciu wraz z wymianą dachu nad starą częścią budynku. Inwestycja ma ruszyć w 2024...

Wiadomości

Ta inwestycja nie ma szczęścia do wykonawców. Najpierw był kłopot z jego wyłonieniem. Gdy w końcu znalazł się kolejny, okazało się, że nie jest...

Reklama