Connect with us

Czego szukasz?

Extra Nowe

Trzy ulice w mieście wkrótce czeka przebudowa

We wtorek w Urzędzie Gminy w Nowem podpisano umowę z wykonawcą przebudowy trzech ulic w mieście. Wartość inwestycji wynosi prawie 8,3 mln zł.

Udostępnij
umowa

Przebudowa obejmie ulice Nową, Sportową i Dworcową w Nowem na długości 1,2 km.

- Oprócz nowej nawierzchni, zostaną też wykonane chodniki i kanalizacja deszczowa. Istotnym elementem inwestycji będzie budowa podziemnego zbiornika retencyjnego na deszczówkę, który odciąży obecną kanalizację deszczową - wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Przetarg na wykonanie prac wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Ropoczną się one na przełomie maja i czerwca tego roku i potrwają do maja 2024 r.

Wartość inwestycji wynosi blisko 8,3 mln zł, z czego ponad 7,2 mln zł to dofinansowanie z państwowego funduszu Polski Ład.

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama