Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Olga, Emanuela, Teodor
REKLAMA

W Nowem chcą usprawnić miejski monitoring

Andrzej Bartniak
9 grudnia 2021, 16:22
Plany związane z poprawą bezpieczeństwa nie ograniczają się tylko do zamontowania nowych kamer w newralgicznych punktach miasta. Postanowiono zrobić krok dalej.
Nowe kamery pojawią się m.in. na Rynku
Fot. Andrzej Bartniak

Kamery monitoringu są już powszechnym elementem miejskiego krajobrazu. Nie stało się tak bez przyczyny. Wszystkie badania jednoznacznie dowodzą, że w miejscach monitorowanych spada liczba popełnianych wykroczeń i przestępstw.

Równie istotny jest fakt, że ten system nie tylko ułatwia zatrzymanie popełniających wykroczenia i przestępstwa, ale też zapis z kamer bywa ważnym materiałem dowodowym pozwalającym określić faktyczny przebieg zdarzenia.

I właśnie dlatego gmina Nowe zamierza zmodernizować miejski monitoring. Z obecnych sześciu kamer ulokowanych w czterech punktach działają tylko dwie znajdujące się na budynku urzędu gminy.  

- Od momentu, gdy montowano w Nowem pierwsze kamery technologia poszła mocno do przodu - mówi Czesław Woliński, burmistrz Nowego. - Dlatego konieczna jest wymiana całego systemu. Łącznie z dwiema starymi kamerami, które jeszcze działają.

Do tej pory obraz trafiał na miejski serwer. W razie potrzeby, na wniosek policji nagrania były udostępniane organom ścigania. Już w niedalekiej przyszłości policjanci z komisariatu w Nowem będą mogli na bieżąco sprawdzać podgląd, jaki zapewni zmodernizowany monitoring.

Nowe kamery, które powinny być zakupione w przyszłym roku, pojawią się m.in. w pobliżu szkoły podstawowej, na Rynku i na plantach. Szacowany koszt to 40-50 tys. zł.         

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl