Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Henryk, Jerzy, Przemysław

W Nowem zadbali o połączenia autobusowe [rozkład jazdy]

Andrzej Pudrzyński
13 stycznia, 18:42
Nowe porozumiało się z sąsiednimi gminami w sprawie komunikacji publicznej.
W ostatnim czasie poprawiła się komunikacja autobusowa w gminie
Fot. Andrzej Bartniak

- Zależało nam na tym, aby mieszkańcy wsi mieli zapewniony dostęp do autobusów. Część kosztów pokrywają samorządy, a część wojewoda. Gdyby nie to, liniom tym mogłaby grozić likwidacja – wyjaśnia Czesław Woliński, burmistrz Nowego.

Formalnym organizatorem przewozów jest Nowe, ale w projekcie uczestniczą też gminy Dragacz i Warlubie, bo autobusy kursują również na ich terenie.

Od początku roku funkcjonują dwie linie: Nowe-Komorsk-Dragacz i Nowe-Komorsk-Warlubie-Dragacz.
REKLAMA

- Oprócz tego działa też komunikacja uruchomiona przez powiat na trasie Nowe-Warlubie-Świecie oraz Nowe-Smętowo, którą współfinansują nasze obydwie gminy. W ciągu ostatnich kilku miesięcy sporo się poprawiło w tej dziedzinie. Myślę, że mieszkańcy nie mają powodów do narzekań – argumentuje Czesław Woliński.

Rozkład jazdy na liniach Nowe-Komorsk-Dragacz i Nowe-Komorsk-Warlubie-Dragacz oraz do Grudziądza tutaj.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA