Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Aleksandra Piotrowska z Wdy Świecie drugą juniorką kraju w sprincie

red
8 lipca, 19:38
Kolejny wielki sukces osiągnęła lekkoatletka Wdy Świecie. Aleksandra Piotrowska z Dworzyska (gmina Świecie) wywalczyła srebrny medal podczas 76. PZLA Mistrzostw Polski Juniorek w Radomiu w jej koronnej konkurencji – biegu na 100 metrów.
Aleksandra Piotrowska podczas ubiegłorocznych zawodów w Toruniu
Fot. PZLA
REKLAMA
REKLAMA

W Radomiu o medale walczą zawodnicy z roczników 2003 i 2004.

Nasz powiat podczas tej imprezy w konkurencjach biegowych reprezentują Aleksandra Piotrowska z Wdy Świecie w biegu na 100 i 200 metrów oraz pochodząca z Łowinka w gminie Pruszcz (reprezentująca barwy Vectry Włocławek) Alicja Barszcz – w biegu na 2000 metrów z przeszkodami.

REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy dzień zawodów przyniósł już pierwszy spory sukces Aleksandrze Piotrowskiej w biegu na 100 metrów. Zawodniczka Wdy Świecie w eliminacjach wygrała swoją serię z czasem 11,92 sek. co było trzecim wynikiem na tym etapie i dało pewny udział w „Finale A”.

W głównym finale bezkonkurencyjna okazała się Magdalena Niemczyk z wynikiem 11,60 sek. Aleksandra Piotrowska stoczyła pasjonującą walkę o srebrny medal z Julią Dziamską.

REKLAMA
REKLAMA

Ostatecznie górą okazała się sprinterka Wdy Świecie, która minęła metę jako druga z czasem 11,91 sek. Jej rywalka z trzeciego miejsca była gorsza o zaledwie 0,03 sek.

W poprzednim roku Piotrowska została podwójną mistrzynią Polski w kategorii juniorek młodszych w biegu na 100 i 200 metrów. W tym roku natomiast ma już za sobą udane starty w zawodach halowych, gdzie w kategorii U-20 wywalczyła brązowy medal.

W Radomiu czeka ją jeszcze bieg na 200 metrów, gdzie z pewnością będzie jedną z głównych faworytek do podium.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA