Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Bulent Karslioglu został nowym trenerem Jokera Świecie

sport
19 czerwca, 14:53
Po raz pierwszy w historii klubu, zespół Jokera poprowadzi zagraniczny szkoleniowiec. Kontrakt z Jokerem podpisał Turek Bulent Karslioglu, który w bogatym CV może się pochwalić między innymi tytułem mistrza Azerbejdżanu i prowadzeniem kadry narodowej tego kraju.
Bulent Karslioglu, nowy trener Jokera
Fot. Joker Świecie

Długo mówiło się o potencjalnych kandydatach na nowego trenera Jokera Świecie. Ostatecznie w klubie postawiono na wariant z zagranicznym trenerem. Bulent Karslioglu ma bardzo bogaty siatkarski życiorys i to zarówno jako zawodnik, jak i trener.

Karierę zawodniczą spędził w Turcji, gdzie grał w takich klubach, jak: Petrol Ofisi, Eczacibasi, Galatasaray, Halkbankasi, Ziraat Bankasi, Cankaya Belediye oraz Karagucu. Z drużyną Eczacibasi wywalczył mistrzostwo i puchar Turcji.

Sukcesy w Azerbejdżanie

Poważną karierę trenerską rozpoczął w 1999 roku od prowadzenia Goztepe Volleyball Club z którym awansował do Superligi Tureckiej. Następnie prowadził takie kluby, jak: Gentas VC (mistrzostwo II ligi tureckiej), Sanliurfa VC (5. miejsce w tureckiej Superlidze), ponownie Goztepe (w latach 2003-2005), a w kolejnych latach Telecom VC (2005-2006) oraz Gazi University (2006-2007 – mistrz II ligi). W latach 2007-2011 Karslioglu prowadził słynny Besiktas, z którym wywalczył w sezonie 2008/09 Puchar BVA (puchar z udziałem klubów bałkańskich).

Nowy trener Jokera Świecie największe sukcesy świętował jednak w Azerbejdżanie. W latach 2011-2014 prowadził Igtisadchi Baku, z którym zdobył srebrny i brązowy medal ligi azerskiej i dotarł do rundy play-off w Lidze Mistrzów Kobiet. Następnie związał się z Lokomotivem Baku (wicemistrzostwo Azerbejdżanu), by w sezonie 2015-16 zostać już mistrzem tego kraju z klubem Azerrail Voleyball.

Dwóch Turków w sztabie

Sukces w lidze azerskiej zaowocował tym, że Bulent Karslioglu otrzymał posadę pierwszego trenera reprezentacji Azerbejdżanu z którym wystąpił w Mistrzostwach Europy w siatkówce kobiet na parkietach Holandii i Belgii, zajmując 14. miejsce.

Po przygodzie z kadrą Karslioglu prowadził jeszcze tureckie kluby Numune Spor (2017-2018 – 4. miejsce w I lidze) oraz PTT Spor (2018-2019 mistrzostwo I ligi). Ostatnim klubem Turka był natomiast albański zespół Partizani Albania, z którym w sezonie 2019/20 wywalczył mistrzostwo kraju.

W sztabie szkoleniowym Bulentowi Karslioglu będzie towarzyszył jego rodak Yamac Yasin Ersagun, który będzie pełnił rolę trenera od przygotowania fizycznego. Ponadto w klubie potwierdzono, że swoją pracę będzie kontynuował dotychczasowy II trener Jokera Mikołaj Mariaskin.

sportatextraswiecie [dot] pl