Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Dominik Rubaj dziewiątym warcabistą w Polsce

red
5 września 2022, 17:53
Zawodnik SIN Razem Świecie rywalizował w gronie 12 najlepszych warcabistów w kraju. Stoczył 11 niezwykle wyrównanych, pojedynków. Niektóre z nich trwały prawie pięć godzin.
Dominik Rubaj (po lewej) musiał stoczyć podczas mistrzostw aż 11 pojedynków
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Indywidualne Mistrzostwa Polski seniorów w warcabach 100-polowych rozegrano już po raz 46. Tym razem miejscem zmagań były Ustrzyki Dolne.

Zawody rozegrano w dniach 27 sierpnia – 4 września, a uczestniczyło w nich dwunastu najlepszych zawodników w kraju - trzech medalistów z 2021 roku, ośmiu półfinalistów i zawodnik, który otrzymał „dziką kartę”.

REKLAMA
REKLAMA

Zawody rozegrano według formuły „każdy z każdym”. Świecianin musiał więc stoczyć aż 11 pojedynków, z których niektóre trwały nawet blisko pięć godzin! Dominik Rubaj dobrze rozpoczął zawody, od zwycięstwa nad Piotrem Paluchem.

W drugiej rundzie musiał jednak uznać już wyższość Marcina Grzesiaka. W kolejnej fazie turnieju, świecianin zanotował prawdziwą serię remisów, między innymi ze zwycięzcą tegorocznego czempionatu Filipem Kuczewskim oraz brązowym medalistą Amadeuszem Zyber-Moszakiem.

Pod koniec turnieju, Dominikowi przydarzyła się jeszcze porażka z ubiegłorocznym mistrzem Karolem Cichockim, z którym świecianin stoczył blisko pięciogodzinny pojedynek.

REKLAMA
REKLAMA

Ostatecznie debiutant ze Świecia wywalczył 10 punktów, które wystarczyły do zajęcia w całych mistrzostwach dziewiątego miejsca.

Jak były to jednak wyrównane zawody, może świadczyć fakt, że Rubajowi zabrakło zaledwie dwóch punktów do miejsca na podium. Warto również dodać, że Dominik Rubaj był pierwszym świecianinem, który wystąpił ścisłej czołówce dwunastu najlepszych warcabistów w Polsce.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA