Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Dominik Rubaj przywiózł aż trzy medale z Turcji

red
13 sierpnia 2022, 21:14
Warcabista SIN Razem Świecie został multimedalistą Młodzieżowych Mistrzostw Europy w warcabach 100-polowych, przywożąc trzy krążki, każdy innego koloru. To jego największe osiągnięcie w karierze.
Dominik Rubaj (po lewej) ma powody do zadowolenia
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Mistrzostwa rozegrano w dniach 1-9 sierpnia w tureckim Nevsehirze. Konkurencje podzielono na warcaby klasyczne, szybkie i błyskawiczne w kategoriach wiekowych do lat 10, 13,16 i 19.

Dominik Rubaj ze Świecia uczestniczył w zawodach wraz z całą reprezentacją Polski, liczącą 13 osób. Rubaj rywalizował w kategorii U-16.

Świecianin rozpoczął rywalizację od turnieju głównego w warcabach klasycznych, gdzie przez osiem rund rywalizowało 15 warcabistów.

REKLAMA
REKLAMA

W tej kategorii świecianin zajął drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. Rubaj wygrał 5 pojedynków i trzy zremisował, nie odnosząc żadnej porażki, lecz jeszcze lepszy od niego okazał się Holender Roland Kreeft, z którym Polak zremisował

Jeszcze lepiej Rubaj spisał się w turnieju w grze szybkiej (Rapid), który odbył się 8 sierpnia. Tam Polak nie miał już sobie równych, uzyskując tytuł Mistrza Europy.

REKLAMA
REKLAMA

W ośmiu rundach aż trzech zawodników wywalczyło po 12 punktów. O podziale medali decydowała punktacja pomocnicza, w której Rubaj uzyskał 71 punktów, natomiast drugi – Litwin Matas Sketerskas 70 punkt. Brązowy medal wywalczył Leonardas Gudynas z Litwy.

Do złotego i srebrnego medalu, Dominik Rubaj podczas ostatniego dnia mistrzostw dołączył jeszcze brązowy w grze błyskawicznej (Blitz).

REKLAMA
REKLAMA

W tej kategorii Polak osiągnął 4 zwycięstwa, 2 remisy i 2 porażki, co pozwoliło mu zająć właśnie trzecie miejsce. Zwyciężył Holender Roland Kreeft przed swoim rodakiem Danielem Boxumem.

Tym samym Dominik Rubaj osiągnął życiowy sukces, ale na tym warcabista ze Świecia nie zamierza poprzestać, ponieważ już na przełomie sierpnia i września weźmie udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Ustrzykach Dolnych.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA