Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Futsal Świecie wraca na parkiet po świątecznej przerwie

red
13 stycznia 2023, 21:33
Klub ze Świecia zagra z zespołem z Piły po raz trzeci w historii. Do tej pory jeszcze nigdy nie przegrał. W najbliższym meczu stawką będzie awans do 1/16 finały Pucharu Polski.
Przed drużyną ze Świecia mecz o dużą stawkę
Fot. Futsal Świecie
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza konfrontacja obu miast w futsalowej rywalizacji miała miejsce trzy lata temu. W styczniu 2020 roku, amatorski wtedy zespół pod nazwą Gresta/Espack/Sadowska pokonał KS Futsal Piła 7:4 na tym samym etapie rozgrywek, a więc w 1/32 finału Pucharu Polski.

Bramki dla zespołu ze Świecia zdobywali wtedy Tomasz Wiśniewski, Łukasz Wenerski, Paweł Słaby, Patryk Jarantowicz, Szymon Kocieniewski i Wojtek Ernest. Z tamtego składu pozostali Ernest i Kocieniewski, ale ten drugi z racji obowiązków służbowych rzadko ma okazję do gry i w sobotnim meczu raczej go nie zobaczymy.

REKLAMA
REKLAMA

Drugi mecz z Piłą odbył się całkiem niedawno, bo na początku października ubiegłego roku, już w ramach rozgrywek I ligi futsalu grupy północnej. Mimo sporej przewagi optycznej, nasz zespół pechowo zremisował tamto spotkanie 2:2 po bramce straconej w ostatniej minucie meczu.

W sobotnim meczu pucharowym remisu oczywiście być nie może, ponieważ mecz musi rozstrzygnąć, kto awansuje do 1/16 finału Pucharu Polski. Do tej pory rekord naszego miasta w tych rozgrywkach to dotarcie do 1/8 finału (jeszcze jako Gresta/Espack/Sadowska).

REKLAMA
REKLAMA

Dla drużyny ze Świecia mecze pucharowe zawsze mają dodatkowy smaczek, ponieważ każdy ewentualny awans do kolejnej rundy wiąże się z perspektywą wylosowania atrakcyjnego przeciwnika w kolejnej fazie.

Oczy kibiców w najbliższym meczu będą jednak pewnie skierowane na osobę Olafa Wójtowicza, którego debiut zapowiedział już podczas wywiadu trener Marcin Mikołajewicz. Czy Wójtowicz faktycznie zadebiutuje z panterą na piersiach, przekonamy się już wkrótce.

Rozgrywki pucharowe na tym etapie nabierają tempa i jeśli nasz zespół awansuje do dalszych gier, to kolejny pucharowy mecz czeka nas już na początku lutego. Najpierw jednak trzeba udowodnić swą wyższość w spotkaniu przeciwko ekipie z Piły.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA