Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Józef, Roman, Hilary

Gresta w szesnastce Pucharu Polski w futsalu [zdjęcia]

sport
11 lutego, 14:14
Zespół ze Świecia po dramatycznej końcówce pokonał KS Gniezno 5:4 (4:1) i zameldował się w 1/8 finału PP. Tym samym Gresta/Espack/Sadowska osiągnęła największy sukces w historii futsalowych występów drużyn ze Świecia.
Gresta/Espack/Sadowska awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski
Fot. Andrzej Bartniak

Dzień przed meczem ze składu Gresty wypadła trójka zawodników, w tym najlepszy piłkarz zespołu, będący ostatnio w doskonałej formie Piotr Kaczkowski. Popularny „Kaczek” doznał poważnej kontuzji i sezon ma już z głowy. Gresta uzupełniła skład, powołując dodatkowo Patryka Jarantowicza i Macieja Śliwińskiego. Ten drugi rozegrał bardzo dobre spotkanie, wymuszając na rywalach sporo fauli.

Przewaga Gresty

Mecz miał dwa oblicza. Gresta zagrała świetną pierwszą połowę, ale w drugiej losy rywalizacji wahały się do samego końca. Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 6 minucie po podaniu Wojtka Ernesta zdobył Maciej Góra. Ten sam zawonik w 13 minucie podwyższył na 2:0.

Gresta zdominowała rywala w pierwszej połowie, czego efektem były dwie kolejne bramki autorstwa Tomasza Wiśniewskiego i Macieja Góry (bezpośrednio z rzutu wolnego). Tym samym „Guri” w pierwszej połowie skompletował klasycznego hat-tricka. Goście odpowiedzieli bramką Kacpra Woźnego i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Gresty 4:1.

Gdy w trzeciej minucie drugiej połowy Wojciech Ernest podwyższył na 5:1 wydawało się, że gospodarze rozgromią pierwszoligowca z Gniezna i będą dokładać kolejne bramki.

Trudny rywal

Tymczasem od dwudziestej piątej minuty coś w grze gospodarzy się zacięło. W 27 minucie bramkę na 2:5 zdobył Marcin Greser. Podbudowani tym faktem goście, poprosili o czas i wycofali bramkarza. Przy grze w przewadze na połowie Gresty, gościom udało się zdobyć kolejnego gola za sprawą Damiana Kołodzieja.

Futsalowcy z Wielkopolski walczyli dzielnie do samego końca. Na 51 sekund przed końcową syreną gola kontaktowego na 4:5 zdobył Jakub Szydzik. Ostatnie sekundy były przez to bardzo nerwowe. Gresta ograniczyła się już tylko do obrony i wybijania piłek.

Na szczęście dla świecian, wynik udało się „doholować” do samego końca i awans do 1/8 finału Pucharu Polski stał się faktem. To największy sukces w historii występów drużyn futsalowych ze Świecia. Kolejnym rywalem Gresty będzie zwycięzca pary Futbalo Białystok (I liga) vs LSSS Lębork (Futsal Ekstraklasa). Mecze 1/8 finału zaplanowano na 24/25 lutego.

Wynik meczu 1/16 finału Pucharu Polski:

Gresta/Espack/Sadowska Świecie – KS Gniezno 5:4 (4:1)

Bramki:

Gresta: Góra 6’,13’, 17’, Wiśniewski 15’, Ernest 23’

Gniezno: Woźny 17’, Greser 27’, Kołodziej 35’, Szydzik 40’