Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Sport

Joker uciekł z ostatniego miejsca w tabeli

W meczu o ogromnym ciężarze gatunkowym Joker Świecie pokonał w derby województwa kujawsko-pomorskiego Pałac Bydgoszcz 3:1 i lepszym bilansem setów wyprzedził lokalne rywalki w tabeli Tauron Ligi.

Udostępnij
joker-palac134-1200x675

Pierwszy set nie zapowiadał wcale, że mecz zakończy się szczęśliwie dla świecianek. Joker rozpoczął co prawda od prowadzenia 4:1, ale z każdą kolejną akcją bydgoszczanki grały coraz lepiej i szybko wyszły na prowadzenie 11:8, a potem tylko je powiększały.

Dobrze w tym okresie spisywały się Zuzanna Szperlak i Mariana Cassemiro. Pałac odskoczył w pewnym momencie na prowadzenie 18:12 i nie oddał go już do końca seta, wygrywając dość gładko 25:17.

Kluczowy pojedynek w drugiej partii

Reklama
Reklama

Nastroje kibiców w świeckiej hali po pierwszym secie były więc dość ponure. Jak się później okazało, kluczowy dla dalszych losów meczu był pojedynek w drugiej partii, który do końca trzymał w napięciu. Joker poprawił przede wszystkim rozegranie. Warto też dodać, że trener Karslioglu zdecydował się asygnować w pierwszej szóstce Vangeliyę Rachkovską i Joannę Sikorską, sadzają na ławce Marię Luisę.

Paulina Zaborowska bardzo eksploatowała obie wspomniane zawodniczki. W całym meczu Rachkovska atakowała aż 38 razy, a Sikorska miała w górze aż 41 piłek! Obie spisywały się bardzo dobrze, szczególnie Bułgarka, która wyraźnie z meczu na mecz prezentuje lepszą dyspozycję. Bardzo solidne na środku bloku grała również Judyta Gawlak. To wszystko spowodowało, że w drugim secie długo trwała zacięta rywalizacja z lekką przewagą Jokera.

W końcówce Joker prowadził już 23:20, ale bydgoszczanki zdołały jeszcze zniwelować straty do stanu 23:24. Na szczęście dla Jokera, gospodynie zakończyły tę partię wygraną 25:23 i wróciły w tym meczu do gry.

Reklama
Reklama

Koncertowa gra w trzecim secie

Doprowadzenie do remisu w meczu wyraźnie uskrzydliło "Jokerki", które zagrały w trzecim secie koncertowo. Pałac na początku partii prowadził co prawda 10:8, ale w drugiej części seta do głosu doszły świecianki. Ważne punkty dla Jokera dokładała Julia Twardowska, wspierając dwie najskuteczniejsze koleżanki. Joker dość szybko wyszedł na prowadzenie 17:13, a po chwili było już 21:14 i cały set zakończył się dość pewną wygrana miejscowych 25:17.

W czwartym secie trener Piotr Matela postawił wszystko na jedną kartę wpuszczając na boisko Majkę Szczepańską-Pogodę i Magdalenę Mazurek. "Jokerki" nadal grały jednak swoje i szybko zbudowały przewagę 7:3.

Reklama
Reklama

Pałac nie składał jednak broni i zdołał wyrównać 9:9. Na więcej jednak bydgoszczanki nie było stać. Po chwili kilka udanych akcji świecianek pozwoliło wyjść na prowadzenie 15:10, którego do końca już nie oddały.

Drugie zwycięstwo w sezonie

Zawodniczki Pałacu z każdą kolejną akcją traciły już wiarę w sukces, by ostatecznie przegrać wysoko 17:25. Tym samym Joker Świecie odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, pierwsze za trzy punkty i pierwsze w historii ligowych potyczek z Pałacem Bydgoszcz.

Reklama
Reklama

Najważniejsze jednak, że dzięki temu świecianki zrównały się w tabeli punktami z Pałacem Bydgoszcz, ale wyprzedziły rywalki lepszym bilansem setów i przynajmniej na chwilę opuściły ostatnie miejsce w tabeli Tauron Ligi. Z pewnością pozwoli to podopiecznym Bulenta Karslioglu z nieco większym spokojem udać się na kolejny arcyważny mecz, tym razem do Wrocławia. MVP derby kujawsko-pomorskiego została Paulina Zaborowska.

- Czułyśmy przed tym spotkaniem ogromną presję, tym bardziej cieszymy się z wygranej i z tego, że wreszcie udało nam się zgarnąć pełną pulę. Dla nas tak naprawdę był to mecz o sześć punktów. Pierwszego seta zagrałyśmy nieco słabiej, ale wiedziałyśmy, że w tym spotkaniu może nie będzie pięknej siatkówki, ale najważniejsze jest przede wszystkim zwycięstwo – powiedziała po meczu Paulina Zaborowska, MVP spotkania z Pałacem

Joker Świecie-Pałac Bydgoszcz 3:1 (17:25, 25:23, 25:17, 25:17)

sport@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo