Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Sport

Joker wygrał mecz i wciąż walczy o utrzymanie

Po ponad trzymiesięcznym oczekiwaniu, kibice w Świeciu wreszcie mogli cieszyć się ze zwycięstwa swojej drużyny. Joker pokonał BOSTIK Bielsko Biała 3:1, a kluczem do zwycięstwa było opanowanie siatki i dużo lepsza gra w bloku w wykonaniu świecianek.

Udostępnij
joker-lodz012-1024x675

Początek meczu nie zwiastował, że Joker pewnie wygra dwa pierwsze sety. Po akcjach Rachkovskiej i Orvosovej wynik oscylował wokół remisu. Świecianki po raz pierwszy odskoczyły na trzy punkty przewagi przy stanie 9:6 i od tego fragmentu utrzymywały 3-5 punktowe prowadzenie, by po skutecznym bloku Pauliny Zaborowskiej wygrywać już 18:12.

Jak się potem okazało to właśnie gra na siatce była kluczem do osiągnięcia przewagi w tym spotkaniu. Doskonale w tym elemencie gry spisywały się Judyta Gawlak i Paulina Brzoska, ale również rozgrywająca Paulina Zaborowska bardzo dobrze skakała do bloku.

Świeciankom udało się niemal całkowicie wyłączyć z gry Gabrielę Orvosovą (tylko 5 punktów w całym meczu). Ogólnie natomiast blok Jokera zdobył w całym meczu 18 punktów, przy zaledwie 7 po stronie rywalek. „Jokerki” znacznie poprawiły również zagrywkę, co ułatwiało zdobywanie punktów. Po kolejnych skutecznych akcjach Gawlak i Rachkovskiej, świecianki prowadziły już 22:15 i pewnie wygrały pierwszą partię 25:16.

Reklama
Reklama

Do tej pory często bywało tak, że po wygranym pierwszym secie, Joker gorzej spisywał się w kolejnych częściach. Tym razem formę z pierwszej partii udało się utrzymać w drugim secie, który zakończył się identycznym wynikiem 25:16.

Joker zaczął od mocnego uderzenia i prowadzenia 5:1 i nie oddał go już do samego końca. BOSTIK zbliżał się kilkukrotnie, ale nie potrafił doprowadzić choćby do remisu. Po skutecznym ataku Pauliny Brzoski, świecianki prowadziły 15:10 i kontrolowały grę.

Przewaga po chwili wzrosła już do ośmiu punktów i po ataku Natalii Skrzypkowskiej, Joker wygrywał już 19:11. Miło mecz będzie wspominać również młodziutka Amelia Senica, która weszła na pole zagrywki i po asie serwisowym w jej wykonaniu, gospodynie wygrywały już 21:12 i pewne było, że tego seta nie przegrają. W końcówce punkty Gawlak i Sikorskiej przypieczętowały tylko pewną wygraną Jokera 25;16.

Reklama
Reklama

W trzecim secie oglądaliśmy już bardzo wyrównaną walkę do samego końca. Jokerowi udawało się przez większość seta trzymać wynik głównie za sprawą prawdziwej serii zepsutych zagrywek zawodniczek z Bielska-Białej. W całym meczu BOSTIK popełnił aż 16 błędów zagrywki, przy 5 po stronie Jokera.

Najwięcej zepsutych zagrywek było jednak właśnie w trzecim secie, dzięki czemu Joker do końca mógł walczyć o korzystny rezultat. Lepiej tego seta zaczęły przyjezdne od prowadzenia 7:3, ale świecianki szybko wyrównały na 8:8.

Coraz więcej punktów zaczęła zdobywać Weronika Szlagowska, ale BOSTIK miał problemy ze zdobywaniem punktów przy swojej zagrywce, właśnie z uwagi na błędy w tym elemencie. Dzięki temu, często na tablicy pojawiał się remis, a nawet Joker zdołał wyjść przez chwilę na prowadzenie 15:14.

Reklama
Reklama

W końcówce bielszczanki wyszły na prowadzenie 22:18. Trener Matela zdecydował się wtedy wpuścić na parkiet Angelikę Wystel, która zaliczyła bardzo udany fragment, zdobywając punkt z ataku i punkt w bloku. Gospodynie doprowadziły szybko do remisu 22:22, by grać tego seta do samego końca na przewagi. Joker obronił dwie piłki setowe, ale ostatecznie przegrał 25:27 i musiał przystąpić do czwartego seta.

Czwarty set nie zaczął się najlepiej dla Jokera, gdyż BOSTIK szybko objął prowadzenie 4:0, ale na szczęście po wideoweryfikacji wynik zmienił się na 1:3. W kolejnych akcjach świecianki niwelowały już stratę i doprowadziły do wyrównania 8:8.

W drugiej połowie seta, Joker zaczął już budować przewagę i po dwóch z rzędu punktowych blokach Brzoski i skutecznym ataku Rachkovskiej świecianki prowadziły 17:13. Przewagę udało się jeszcze powiększyć, a całego seta punktowym blokiem zakończyła Joanna Sikorska, ustalając wynik na 25:17 i 3:1 w meczu. MVP spotkania wybrano rozgrywającą Paulinę Zaborowską.

Reklama
Reklama

Tym samym Joker ponownie zmniejszył stratę do Pałacu Bydgoszcz do trzech punktów, ale sytuacja w tabeli świecianek nadal jest bardzo trudna. Już w najbliższą niedzielę czeka je kolejny mecz „o życie”. Tym razem rywalem podopiecznych Piotra Mateli będzie ekipa z Wrocławia.

Joker Świecie – BOSTIK Bielsko-Biała 3:1 (25:16, 25:16, 25:27, 25:17)

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo