Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Agata, Ambroży, Marcin
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  -3°C / -6°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  -3°C / -6°C
 • słabe opady śniegu
  Pojutrze:
  -1°C / -5°C

Karolina Ampulska odebrała rywalkom ochotę do walki. "Podchodziłam spokojnie uderzając lewym prostym"

red
18 października, 21:16
Karolina Ampulska opowiada nam o okolicznościach, w jakich zdobyła tytuł Młodzieżowej Mistrzyni Polski w boksie podczas zawodów w Wałczu.
Karolina Ampulska z trenerem Arturem Bojanowskim
Fot. Boks Wda Świecie

Złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski to kolejny wielki sukces w karierze pochodzącej z Laskowic bokserki Wdy Świecie. W drodze po tytuł mistrzowski 19-letnia Karolina Ampulska stoczyła w Wałczu dwie walki.

- Pierwszy raz boksowałam w piątek z zawodniczką klubu UKS Gladiator, Weroniką Ślesicką. Taktyka, jaką na tę walkę przygotował mi trener Artur Bojanowski była taka, że mam podchodzić na spokojnie do rywalki lewym prostym i spychać ją, a następnie, jak nadarzy się okazja, zacząć akcję ciosami od góry do dołu i zakończyć ciosem na górę – opowiada bokserka.

Jak się okazało, taktyka przyniosła szybkie rezultaty, bo przeciwniczka Ampulskiej już w pierwszej rundzie dwukrotnie była liczona. W drugiej rundzie sędzia ponownie liczył Ślesicką i cały pojedynek zakończył się przez RCS (rodzaj nokautu, w którym sędzia przerywa pojedynek, by chronić zdrowie zawodnika).

W drugiej walce rywalką Karoliny Ampulskiej była Kinga Kawka. Bokserka Wdy Świecie szybko odebrała przeciwniczce ochotę do walki, ponieważ ta nie wróciła już na ring po pierwszej rundzie, sama poddając pojedynek.

Tym samym Karolina zdobyła jak najbardziej zasłużony złoty medal, udowadniając, że jest najlepszą młodzieżową zawodniczką w swojej wadze.

sportatextraswiecie [dot] pl