Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Klub Podróżnika/Apis wygrał II ligę w Stalex Lidze

red
30 stycznia 2023, 16:00
W meczu decydującym o tytule mistrzowskim w II lidze Stalex Ligi, Klub Podróżnika/Apis pokonał Noe-Trans Rolmasz 3:2. Gola decydującego o awansie zdobył Marcin Gałusza na dwie minuty przed końcem spotkania.
Klub Podróżnika/APIS został mistrzem II ligi i awansował do Extraligi 2023/24
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Zespołowi Noe-Trans Rolmasz wystarczał remis do sięgnięcia po historyczny awans do Extraligi. To właśnie zespół z Przysierska dużo lepiej rozpoczął mecz od stworzenia sobie kilku świetnych okazji do zdobycia bramki.

Pierwszy gol jednak padł nieco przypadkowo, choć był wyjątkowej urody. Piłka trafiła do Kacpra Pryszło, a ten huknął w samo okienko bramki KP/Apis. Kilka minut później na 2:0 podwyższył Maciej Cerajewski i wydawało się, że mający sporą przewagę optyczną Noe-Trans wywalczy w końcu upragniony awans do Extraligi.

REKLAMA
REKLAMA

Zespół KP/Apis zdołał jednak jeszcze przed przerwą zdobyć kontaktową bramkę. Gałusza idealnie zagrał z rzutu rożnego do Marcina Dolewskiego, a ten skierował piłkę do siatki.

Po przerwie długo żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć sposobu na obu bramkarzy. To znacznie przybliżało do awansu zespół Noe-Trans, któremu wystarczał do pełni szczęścia remis. Zawodnicy Klubu Podróżnika coraz poważnie rozpatrywali wycofanie bramkarza, gdy nagle po jednej szybkiej kontrze, wyrównującą bramkę zdobył Patryk Klimek.

REKLAMA
REKLAMA

To oznaczało, że KP/Apis potrzebuje już tylko jednego trafienia do wywalczenia mistrzostwa II ligi. W końcówce byliśmy już świadkami emocjonującego widowiska. Obie ekipy miały kilka okazji do przechylenia losów meczu na swoją stronę.

Ostatecznie bohaterem spotkania okazał się Marcin Gałusza, który na dwie minuty przed końcową syreną pokonał płaskim i mocnym strzałem Marka Bernackiego. Na tę bramkę zespół Noe-Trans nie dał rady już odpowiedzieć i przegrał całe spotkanie 2:3, wypuszczając niemal z rąk pewny awans do Extraligi.

Noe-Trans/Rolmasz – KP/Apis 2:3 (2:1)

Bramki:
Noe-Trans:
Pryszło 1, Cerajewski 1
KP/Apis: Dolewski 1, Klimek 1, Gałusza
MVP: Marcin Gałusza

REKLAMA
REKLAMA

Klub Podróżnika/APIS został mistrzem II ligi i awansował do Extraligi 2023/24. Tym samym Stalex Liga zakończyła rundę zasadniczą, po której wyłoniono ćwierćfinalistów i zespoły występujące w barażach.

Runda barażowa zostanie rozegrana 5 lutego, a zagrają w niej następujące pary:

  • Chełmża JS Power – KP/Apis
  • Świeckie Orły – Noe-Trans/Rolmasz
  • Pastbruk/Vox Grudziądz – Pantery Gresta
  • Haber – Feniks Futsal Team

Wcześniej awans do ćwierćfinałów zapewnili sobie: Gresta&Partnerzy, FC Świecie, Raf-Mix i Partnerzy oraz GMD Plus Aut-Mor.

sportatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA