Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Legenda futsalu będzie trenować i strzelać bramki dla drużyny ze Świecia

red
28 lipca 2022, 21:22
Były reprezentant Polski i dwukrotny król strzelców Futsal Ekstraklasy, Marcin Mikołajewicz przez najbliższe dwa sezony będzie pełnił funkcję grającego trenera Futsal Świecie. Od sierpnia klub zaczyna przygotowania do startu w I lidze.
Marcin Mikołajewicz (po prawej) na czwartkowej konferencji prasowej
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Działacze KS Futsal Świecie zapowiadali w mediach społecznościowych prawdziwą bombę i taka rzeczywiście została zdetonowana podczas czwartkowej konferencji prasowej. Klub zaprezentował nowego trenera, którym został doskonale znany w futsalowym środowisku.

Lewandowski polskiego futsalu

- Czytając w Internecie opinie o Marcinie, można natrafić na takie sformułowania, jak "Robert Lewandowski polskiego futsalu" - zachwalał nowego trenera Tomasz Keller, rzecznik prasowy Futsal Świecie. – Cieszy nas, że Marcin Mikołajewicz zdecydował się związać z nami na dwa sezony i to w roli grającego trenera.

Marcin Mikołajewicz jako zawodnik zdobył dwa srebrne i dwa brązowe medale Mistrzostw Polski, dwukrotnie był królem strzelców Futsal Ekstraklasy i dwukrotnie zdobywał tytuł MVP rozgrywek. W reprezentacji Polski rozegrał ponad 100 spotkań, stając się prawdziwą legendą kadry.

REKLAMA
REKLAMA

Czwartkowa konferencja w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu

Marcin Mikołajewicz w poprzednim sezonie łączył funkcję trenera i zawodnika w dwóch różnych klubach. Prowadził I-ligowy zespół Dynamika Toruń, natomiast z powodzeniem strzelał gole dla ekstraklasowego FC Toruń.

Zagrają z Legią Warszawa

- To, w jaki sposób Marcin pożegnał się z klubem z Torunia, świadczy o jego ogromnej klasie. W ostatnim meczu w barwach FC Toruń w Ekstraklasie ustrzelił hat-tricka, zdobył 250 bramkę w Ekstraklasie i został MVP całej kolejki. Torunianie żegnali go jak króla, chcielibyśmy równie królewskie powitanie urządzić mu w Świeciu – powiedział Tomasz Keller.

Najprawdopodobniej będzie ku temu znakomita okazja, ponieważ klub ogłosił kolejną świetną informację dla kibiców. Futsal Świecie planuje prezentację pierwszej drużyny przed sparingowym meczem z Legią Warszawa. Do tego spotkania miałoby dojść 3. września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu, o ile ta, do tego czasu upora się z remontem parkietu.

REKLAMA
REKLAMA

- Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby umożliwić klubowi występ z tak utytułowanym rywalem przed własną publicznością. Wykonawca nowego parkietu ma czas do końca sierpnia. Musimy jednak liczyć się z drobnym ryzykiem opóźnienia prac, jakie zawsze istnieje przy tego typu remontach, dlatego w planie B musimy zakładać rozegranie tego meczu na innej hali – tonował nastroje rzecznik klubu i jednocześnie szef świeckiej hali.

Z uwagi na remont Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu, futsalowcy będą przygotowywać się w sierpniu do nowego sezonu w Unisławiu. Zanim dojdzie do arcyciekawego pojedynku z Legią Warszawa, klub planuje rozegrać sparingi z pierwszoligowcami z Kamienicy i Lęborka (dwa na wyjeździe i dwa w Unisławiu).

REKLAMA
REKLAMA

Działacze klubu na razie nie chcieli zdradzać, w jakim składzie zespół zagra w debiutanckim sezonie w I lidze, na grę w której klub otrzymał licencję od PZPN-u dwa dni przed konferencją. Padły zapowiedzi, że szansę gry otrzyma większość zawodników, którzy wywalczyli awans, pojawią się natomiast pewne wzmocnienia. Jak swoją grę w barwach Futsal Świecie widzi sam trener?

- Nie ukrywam, że powoli chciałbym kończyć karierę piłkarską i skupiać się coraz bardziej na prowadzeniu drużyny w roli trenera. Wierzę, że będziemy mieli tak dobry zespół, że będziemy czarnym koniem rozgrywek i moja obecność na parkiecie będzie coraz mniej potrzebna. Umówiłem się jednak z Prezesami, że jeżeli będzie taka potrzeba, to oczywiście będę pomagał przez najbliższe dwa sezony drużynie bezpośrednio z parkietu – powiedział Marcin Mikołajewicz.

Prezes zapowiedział drugi zespół

Zadowolenia z angażu nowego szkoleniowca nie krył również Grzegorz Fetter, Prezes KS Futsal Świecie.

- Bardzo się cieszymy, że Marcin uwierzył w nasz projekt i dołączył do naszego klubu. Wierzymy, że jego osoba będzie prawdziwym magnesem dla młodych zawodników. Zapraszamy wszystkich, aby spróbowali swoich sił, bo zamierzamy również powołać do gry drugi zespół, który będzie rywalizował w trzeciej lidze, aby mieć solidne zaplecze w przyszłości – mówił Prezes.

Rozgrywki I ligi rozpoczną się w ostatni weekend września. Futsal Świecie jako beniaminek rozpocznie meczem we własnej hali, podczas którego klub prawdopodobnie odbierze puchar ze mistrzostwo II ligi.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA