Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Sport

Mecze w świeckiej hali zobaczymy w telewizji. Trwają przygotowania

Za niespełna miesiąc ruszają rozgrywki Tauron Ligi siatkówki kobiet. Zarówno dla klubu, jak i obsługi hali będzie to prawdziwa rewolucja. Przygotowanie do każdego meczu będzie sporym przedsięwzięciem i wyzwaniem dla całego sztabu ludzi.

Udostępnij
dsc_5216a

W związku z awansem Jokera Świecie do Tauron Ligi, organizacja zawodów w świeckiej hali będzie musiała ulec rewolucyjnym zmianom, aby sprostać wyzwaniom zawodowej ligi.

- Na każdy mecz będziemy rozkładać specjalną wykładzinę, tzw. teraflex. To wymóg Tauron Ligi, głównie z myślą o telewizji – mówi Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie – spółki zarządzającej Halą Widowiskowo-Sportową w Świeciu. – To nie koniec zmian. Wiele spotkań będzie transmitowanych na żywo w Polsacie. Oprócz wykładziny meczowej, pojawią się specjalne bandy reklamowe. Będziemy musieli również wygospodarować tzw. mix zony, strefy dla mediów i oficjeli. Każdy mecz będzie wiązał się z kilkugodzinnym przygotowaniem, chociażby ze względu na wyklejanie naklejek sponsorskich – dodaje Keller.

Mniej kibiców, ale będzie telewizja

Reklama
Reklama

W zależności od tego, czy dany mecz będzie miał status „telewizyjnego” zmienią się również dni rozgrywania spotkań. W pierwszej lidze mecze odbywały się w soboty. W Tauron Lidze grywa się praktycznie od czwartku do poniedziałku.

Sporym wyzwaniem dla organizatorów będzie również dostosowanie się do wymogów epidemiologicznych. Zgodnie z aktualnymi przepisami na halę będzie można wpuścić jedynie połowę widzów. W zależności od rozwoju epidemii liczba ta z czasem może wzrosnąć lub zostać obniżona.

Na siedziskach pojawią się specjalne naklejki, wykluczające co drugie miejsce z użytku. Do tego dojdzie oczywiście obowiązkowa dezynfekcja dłoni oraz prawdopodobnie konieczność  noszenia maseczek w ciągach komunikacyjnych. Bilety będzie można nabywać prawdopodobnie jedynie on-line. Ze względu na ich ograniczoną ilość, warto więc na bieżąco śledzić stronę klubową. Sporo obostrzeń czeka również same zawodniczki i sztab szkoleniowy.

Reklama
Reklama

Joker Świecie (pod taką nazwą wystąpi klub) pierwszy mecz ligowy rozegra w trzeci weekend września w Łodzi z tamtejszym Grotem Budowlanymi i prawdopodobnie będzie można go obejrzeć w telewizji.

Tydzień później, tj. 26. września dojdzie do historycznego, pierwszego meczu Tauron Ligi w Świeciu, gdzie przyjedzie druga łódzka drużyna – ŁKS Commercecon. Początek sezonu będzie więc dla Jokera piekielnie trudny, choć w najwyższej klasie rozgrywkowej łatwych rywali nie będzie. Mówi się nawet, że w tym sezonie składy drużyn wydają się być najmocniejsze od lat. W Świeciu zobaczymy więc siatkówkę na najwyższym poziomie z udziałem wielu reprezentantek Polski i znakomitych zagranicznych zawodniczek.

Ostatni poważny sprawdzian

Reklama
Reklama

W dniach 5-6 września w świeckiej hali odbędzie się XII Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o puchar Prezesa Firmy Mekro Adama Modlińskiego. Mecze wosbotnie będą rozgrywane od godziny 10.00 do późnego wieczora, a w niedzielę odbędą się dwa spotkania od godziny 10.00.

W turnieju, oprócz Jokera, wezmą udział inni przedstawiciele Tauron Ligi – Energa MKS Kalisz, KS Pałac Bydgoszcz oraz Enea PTPS Piła. Z uwagi na Covid 19 oraz fakt, że turniej nie będzie rozgrywany jako impreza masowa, klub postanowił, że wpuści na to wydarzenie jedynie 150 kibiców. Wszystkie mecze mają być jednak transmitowane on-line. Szczegółowe informację pojawią się wkrótce na stronie internetowej Jokera Świecie.

sport@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

Gratka dla fanów samochodów marki Mercedes i nie tylko. W najbliższą niedzielę warto wybrać się na piknik motoryzacyjny na parkingu przy strzelnicy Forteca Świecie.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo