Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Nasi zapaśnicy wrócili z dwoma złotymi medalami

sport
30 sierpnia, 19:57
Doskonale spisali się podczas Mistrzostw Polski Zrzeszenia LZS zapaśnicy Wisły Świecie. Kacper Kiełpiński i Islam Bersanukaev wywalczyli krążki z najcenniejszego kruszcu.
Islam Bersanukaev sprawił wniespodziankę pokonując Jakuba Banaszaka z Pelplina
Fot. Wisła Świecie

Obaj zawodnicy startowali w kategorii wiekowej młodzieżowiec (23). Kacper Kiełpiński stoczył w Spale dwa pojedynki. Oba zwyciężył poprzez przewagę techniczną, a więc uzyskał w pewnym momencie ponad dziesięciopunktową przewagę nad rywalami.

W pierwszej walce dokonał tego w pierwszej rundzie, a w drugim pojedynku, sędzia przerwał walkę w drugiej rundzie. Kacper Kiełpiński startował w wadze 57 kg. Drugie miejsce zajął w niej Patryk Jurkowski (MKS Czarni Połaniec), a trzecie Tomasz Roszczak (LKS Ceramik Krotoszyn).

Drugi z reprezentantów Wisły – Islam Bersanukaev stoczył tylko jeden pojedynek.

- Początkowo w jego wadze 97 kg było sześciu zawodników, ale gdy zobaczyli, że w tej kategorii startuje Jakub Banaszak z Pelplina, to pozostali postanowili przejść wagę wyżej. Banaszak był zdecydowanym faworytem, tym bardziej cieszymy się, że Islam go pokonał – mówi Grzegorz Sikorski, trener Wisły Świecie. – Na początku nasz zawodnik przegrywał 0:2 i 0:4 na punkty, ale wtedy krzyknęliśmy do niego, żeby wszedł mocno rywalowi w nogi. Islam to zrobił i przewrócił przeciwnika na łopatki, wygrywając cały pojedynek. Zawodnik z Pelplina długo nie mógł pogodzić się z tą porażką. Nawet zdjęcia sobie nie chciał z nami zrobić – dodaje Sikorski.

Trzeci z reprezentantów Wisły, Jakub Witkowski zajął w kategorii kadet w wadze 80 kg dziesiąte miejsce. MLKS Wisła Świecie klubowo zakończyła rywalizację na siódmym miejscu.

sportatextraswiecie [dot] pl