Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Nie dały rady liderkom z Kalisza

Tomasz Keller
5 listopada, 09:37
Joker-Mekro Energoremont Świecie przegrał z MKS Kalisz 0:3 (18,21,25). Rywalki do zwycięstwa poprowadziła była zawodniczka Jokera-Kinga Dybek.
Joker, mimo przegranej, tanio skóry nie sprzedał
Fot. Nadesłane

Wraz z ekipą z Kalisza do Świecia przyjechała skromna grupka kibiców, którzy zaskoczyli już na początku rzadkim widokiem, puszczając na parkiet serpentyny. Trzeba przyznać, że cały mecz wspierali swój zespół kulturalnym i głośnym dopingiem z użyciem bębnów.

Obiecujący początek

Początek pierwszego seta był wyrównany do momentu osiągnięcia dziesięciu punktów przez obie drużyny. Potem rywalki zdecydowanie odskoczyły na różnicę sześciu punktów i od stanu 16:10 kontrolowały już przebieg tej partii do końca.

W ekipie z Kalisza zobaczyliśmy trzy zawodniczki z przeszłością w świeckiej drużynie. Kapitanem drużyny lidera była Hanna Łukasiewicz, wychowanka Jokera. Na parkiecie pojawiły się również libero Anna Głowiak (zagrała tylko epizody) oraz Kinga Dybek i to ona w dużej mierze poprowadziła swój zespół do zwycięstwa. Pierwszy set mimo prób rotowania składem przez trenera Sobolewskiego zakończył się dość gładkim zwycięstwem kaliszanek 25:18.

Rywalki wykorzystały błędy

W drugiej partii od początku lepiej rozpoczęły Jokerki, prowadząc 6:2 i 13:8. Niestety, przewaga pięciopunktowa nie wystarczyła na dłuższą metę.

Rywalki powoli odrabiały starty i w efekcie Joker dość szybko roztrwonił prowadzenie i zrobił się remis 19:19. W tej części na uwagę zasługuje dobra postawa środkowej Karoliny Bednarek oraz tradycyjnie Klaudii Grzelak.

Strata pięciopunktowej przewagi na tyle zdeprymowała świecianki, że w końcówce drugiej partii, nasz zespół popełnił kilka kluczowych błędów, co skrzętnie wykorzystały rywalki. Kaliszanki atakowały mądrze, często obijając nasz blok, a spustoszenie w ataku siała Kinga Dybek, wspierana przez Ivanę Isailovic. Ostatecznie kaliszanki w końcówce seta wykazały więcej spokoju i doświadczenia, wygrywając do 21.

Ciekawy mecz

W trzecim secie dobrą zmianę dała rozgrywająca Marta Krajewska. Na początku drużyny zdobywały punkty małymi seriami: 3:0, 3:3, 6:3, 6:6. Wyrównana walka trwała dość długo, ale w połowie dystansu to Jokerom udało się uzyskiwać 2-4 punktową przewagę.

Niestety, w końcówce seta znów rywalki dogoniły Jokera. Przy stanie 22:24, MKS miał dwie piłki meczowe. Nadzieję na przedłużenie spotkania dała jeszcze dwoma skutecznymi atakami Patrycja Wyrwa, ale MKS Kalisz wykorzystał w końcu czwartą piłkę meczową i zwyciężył 27:25.

Choć Jokerki przegrały 0:3, wynik nie odzwierciedla do końca gry, która momentami mogła się podobać. Pojedynek trwał półtorej godziny, co przy takim wyniku pokazuje, że przynajmniej dwa ostatnie sety miały dość wyrównany charakter.Nie wystarczyło to jednak do ugrania liderkom tabeli choćby seta.

Wynik meczu:
Joker-Mekro Energoremont Świecie – MKS Kalisz 0:3 (18:25, 21:25, 25:27)

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz