Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Tadeusz, Cyryl, Wioletta
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  16°C / 10°C
 • pochmurnie
  Jutro:
  15°C / 7°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  14°C / 6°C

Pantery awansowały do Stalex Extraligi

red
29 września, 06:58
W turnieju o mistrzostwo II ligi w Stalex Lidze wystąpiły cztery z sześciu uprawnionych zespołów. Wielką niespodziankę sprawił zespół Panter, który okazał się najlepszy w rywalizacji i w kolejnym sezonie znajdzie się w topowej „ósemce” Stalex Ligi.
Jakub Adamczyk i Maciej Cerajewski (z prawej) odebrali puchar w imieniu drużyny Pantery/Gresta/Espack/Sadowska
Fot. halawswieciu.pl

W związku z tym, że ostatecznie w turnieju o mistrzostwo II ligi zagrały cztery drużyny, zdecydowano, że mecze będą grane 2x10 minut. Limit fauli również został zwiększony z trzech do czterech.

Olkiewicz z tyłu na zero

Od samego początku widać było głód rywalizacji na halowym parkiecie. Jako pierwsi do walki stanęli gracze Azymutu Transport i Unisław Team. Żadna z ekip przez dłuższy czas nie potrafiła znaleźć sposobu na bramkarza drużyny przeciwnej.

Dopiero w samej końcówce wynik meczu otworzył Dawid Kukliński. W drugiej części gry Azymut potwierdził swoją przewagę wygrywając ostatecznie 3:1.

W kolejnym meczu zagrały ze sobą Feniks Futsal Team oraz Pantery/Gresta/Espack/Sadowska. Dzięki fantastycznej dyspozycji między słupkami Olkiewicza oraz skutecznym kontratakom zespół Panter pokonał faworyzowanego przeciwnika 2:0 powodując już na samym początku bardzo ciekawą sytuację w tabeli.

Azymut przegrał kluczowy mecz

Trzecie spotkanie skojarzyło ze sobą Azymut i Pantery, czyli ekipy mające na swoim koncie zwycięstwa po pierwszej kolejce. Od pierwszego gwizdka trwała zażarta walka. Już w pierwszej akcji wynik otworzył Dobrowolski. Z biegiem czasu Azymut miał coraz większą przewagą, co udokumentował bramkami Kuklińskiego i Kardasa.

W drugiej części cały czas widzieliśmy optyczną przewagę Azymutu, jednak nie przekuło się to na podwyższenie wyniku. Pantery śmielej zaatakowały i po bramce Tarkowskiego było 2:2.

W samej końcówce szalę zwycięstwa na konto Panter przechylił Zieliński. W trzecim z kolei spotkaniu rywalem Panter był zespół z Unisławia. Po dwóch zwycięstwach można było spodziewać się trzeciej wiktorii. O namieszanie w tabeli bardzo postarali się jednak gracze Jerzego Siemienieckiego, wygrywając 1:0 i paradoksalnie cały czas pozostając w walce o awans do Extraligi.

Piąte spotkanie pomiędzy Unisławiem a Feniksem zadecydowało o wszystkim. Wysokie zwycięstwo Feniksa (6:1) oznaczało, że to zespół Panter uzyska historyczny awans do grona najlepszych.

Dobrowolski ojcem sukcesu

Ostatnie spotkanie, czyli pojedynek Azymutu z Feniksem, było już meczem o pietruszkę. Feniks finalnie wygrał, ale było to pyrrusowe zwycięstwo.

Drużyna Panter wywalczyła historyczny awans do Extraligi. Przy tym niebywałym sukcesie warto wspomnieć osobę Krzysztofa Dobrowolskiego, który od samego początku jest z tą drużyną, nie tylko na parkietach Stalex Ligi, ale również przy Wdzie Świecie.

"Chita" przeżył z Panterami wejście do II ligi oraz wspomniany już historyczny awans do Extraligi. W przyszłym sezonie czekają nas więc derby pod znakiem dwóch zespołów Gresty.

sportatextraswiecie [dot] pl