Connect with us

Czego szukasz?

Sport

Serock ratuje honor powiatu, hat-trick Świątka

Fatalnie spisały się drużyny z naszego regionu w minionej kolejce czwartej i piątej ligi. Na pięcioro reprezentantów Powiatu Świeckiego, bilans to cztery porażki i jedno zwycięstwo, które zanotował Pomorzanin POL-OSTEG Serock, pokonując 4:1 Drwęcę Golub-Dobrzyń. Bohaterem meczu został autor trzech bramek dla serocczan – Bartłomiej Świątek.

Udostępnij
15589067_s_1_0_0_0

Dwa miesiące bez wygranej u siebie

Obaj nasi reprezentanci w czwartej lidze, solidarnie przegrali swoje mecze na własnym boisku. Start Warlubie uległ Orlętom Aleksandrów Kujawski 1:2 (1:1). Pierwszego gola Start stracił w 14’ minucie za sprawą Bartosza Maćkiewicza. Wyrównał w 33’ minucie Mateusz Bujanowski.

Gola dającego trzy punkty gościom w 68’ minucie zdobył Serhiy Bihus. Start nie może przełamać niemocy na własnym stadionie. Ostatni raz kibice w Warlubiu oglądali zwycięstwo swojej drużyny u siebie ponad dwa miesiące temu, gdy Warlubie pokonało Chełminiankę 2:0.

Mecz u siebie przegrała również Wisła Nowe, która uległa 1:3 Lechowi Rypin. W tym spotkaniu losy rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, a dokładniej rzecz biorąc w ciągu dziesięciu, fatalnych dla gospodarzy minut. Pomiędzy 30 i 40 minutą Wiślacy stracili trzy gole po uderzeniach: Piotra Buchalskiego (z rzutu karnego), Macieja Rożnowskiego i Szymona Moszczyńskiego. Honorowego gola w 63’ minucie zdobył dla Wisły Jarosław Kopiński.

Wyniki IV ligi:
Kujawiak Lumac – Kujawianka Izbica 1:1 (0:1), Notecianka – Legia 2:0 (1:0), Pogoń – Naprzód 3:0 (1:0), Chełminianka – Chemik 0:4 (0:1), Sparta – Cuiavia 2:0 (0:0), Wisła Nowe – Lech Rypin 1:3 (0:3), Start – Orlęta 1:2 (1:1), Unia – Sokół 2:2 (1:0), Polonia – Lider 3:2 (3:1),

Świątek w świetnej formie

W piątej lidze o zadowoleniu może mówić jedynie ekipa z Serocka. Pomorzanin POL-OSTEG słabo jednak rozpoczął mecz z Drwęcą Golub-Dobrzyń, bo już w 15’ minucie goście wyszli na prowadzenie po golu Kamila Górala.

Kwadrans później gospodarze wyrównali za sprawą Świątka, który wykorzystał podanie od Andrearczyka. Na chwilę przed gwizdkiem role się odwróciły. Tym razem Świątek zaliczył asystę, a gola na 2:1 dla Pomorzanina zdobył Andrearyczk.

W drugiej połowie serocczanie mieli sporo okazji do podwyższenia wyniku i dwie z nich wykorzystali za sprawą bohatera meczu, Bartka Świątka, który trafił jeszcze w 70’ i 80’ minucie zamykając swój bilans meczu trzema golami i jedną asystą.

Pozostałe ekipy z naszego regionu nie miały już tyle szczęścia. Przykrą niespodziankę sprawił dotychczasowy wicelider tabeli Start ECO-POL Pruszcz, który uległ na wyjeździe aż 0:4 drużynie BKS Bydgoszcz. Ścisk w czołówce tabeli jest na tyle spory, że przez tą porażkę ekipa Startu spadła aż na ósme miejsce w tabeli.

Wciąż przedostatnią pozycję zajmuje z kolei TOR Laskowice, który doznał kolejnej porażki. Tym razem TOR-owcy ulegli na własnym boisku Gryfowi Sicienko 1:2. (0:0). Gola dla Laskowic zdobył w 86’ minucie Paweł Słaby.

Komplet wyników V liga grupa I:
Promień Kowalewo – Radzynianka 0:0, KS Łochowo – Grom Więcbork 3:4 (0:2), Wojownik Wabcz – Victoria Lisewo 3:4 (2:3), Tor Laskowice – Gryf Sicienko 1:2 (0:0), POL-OSTEG Pomorzanin Serock – Drwęca 4:1 (2:1), Iska Ciechocin – Pomorzanin Kolegium 2:2 (1:1), Mustang – Flisak 2:0 (1:0).