Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Aurelia, Kamila, Franciszka
REKLAMA

Słomiński pierwszy stanie w ringu przeciwko Węgrom

Tomasz Keller
11 października, 20:36
Zawodnik miejscowej Wdy Świecie, Jakub Słomiński jest twarzą międzynarodowego meczu bokserskiego, jaki odbędzie się 27 października w świeckiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Spośród dziesięciu zaplanowanych pojedynków, reprezentant gospodarzy stoczy walkę jako pierwszy w najniższej kategorii wagowej.
Jakub Słomiński
Fot. Archiwum

Jakie to uczucie wystąpić wreszcie przed własną publicznością?

Na pewno czuję delikatną presję, bo pojedynek na żywo będzie oglądać moja rodzina i znajomi. Dawno w Świeciu nie było okazji do oglądania dużej imprezy bokserskiej na żywo, dlatego jestem oczywiście podekscytowany.

Do tej pory w meczach reprezentacji radził pan sobie świetnie

Faktycznie, w tegorocznych meczach kadry wygrałem wszystkie cztery pojedynki, w tym trzy na punkty i jeden walkowerem w meczu z Armenią. Najtrudniejszy był pojedynek z Białorusinem, który wygrałem 2:1. Podoba mi się taka forma rywalizacji. Dawniej organizowano co najwyżej jeden mecz międzypaństwowy w roku, a teraz mamy okazję do zdecydowanie częstszych potyczek.

W boksie amatorskim walczycie trzy razy po trzy minuty, a więc pojedynek trwa dziewięć minut, dużo krócej niż w boksie zawodowym. To wymaga specjalnej taktyki?

Taktykę staramy się ustawiać zawsze pod konkretnego przeciwnika razem z moimi trenerami Karolem Chabrosem i Wojtkiem Konczalskim. Na pewno jednak walki amatorskie są krótsze i to pewnie wpływa na przygotowanie do pojedynków.

Występuje pan w kategorii wagowej 49 kg, w której nie ma pan sobie równych w kraju. To najniższa waga, jaka jest zaplanowana podczas meczu, dlatego stanie pan w ringu jako pierwszy.

Tak się złożyło, że mam na koncie sześć złotych medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych, juniorskich i dwa w seniorskim boksie. Stoczyłem około 70 walk, a mam dopiero 21 lat, więc myślę, że sporo jeszcze przede mną. Póki co nie planuję przejścia na zawodowstwo. Swoją najbliższą przyszłość widzę raczej w boksie olimpijskim, a moim marzeniem jest na pewno start w igrzyskach w Tokio w 2020 roku. Występować z orłem na piersi to dla każdego sportowca wielki zaszczyt.

Mecz Polska - Węgry w Świeciu zbliża się wielkimi krokami. Jak pan zachęci kibiców w naszym mieście, aby obejrzeli te zawody na żywo w świeckiej hali?

Rzadko trafia się taka okazja, aby zobaczyć na żywo w naszym mieście reprezentację Polski. Naprawdę warto przyjść, bo zapowiada się świetny mecz. W naszej kadrze w wadze 64 kg wystąpi medalista Mistrzostw Europy Mateusz Polski. Z tego co wiem, to ekipa węgierska również prezentuje bardzo wysoki poziom, dlatego zapowiada się bardzo ciekawy mecz. Serdecznie wszystkich zapraszam.

sportatextraswiecie [dot] pl

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz