Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Srebrne Karolina i Oliwia. Sukces bokserek Wdy Świecie

sport
15 września, 15:10
Karolina Ampulska i Oliwia Czerwińska zajęły drugie miejsca podczas 16. Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet w Boksie w Gliwicach.
Reprezentacja Wdy Świecie na mistrzostwach w Gliwicach
Fot. Boks Wda Świecie

Kadrowiczki ze Świecia pokazały się na Śląsku z bardzo dobrej strony. Karolina Ampulska startowała w wadze 54 kg seniorek. W półfinale wygrała 5:0 z reprezentantką Słowacji Krisitną Orszagovą. Niestety, w pojedynku finałowym również stosunkiem punktów 0:5 świecianka przegrała z Rosjanką Kariną Tazebekową.

Druga z pięściarek Wdy Świecie, Oliwia Czerwińska, wystartowała w wadze 75 kg juniorek. Z racji tego, że w tej kategorii wystartowały tylko trzy zawodniczki, jedna mogła liczyć na wolny los.

Szczęście sprzyjało bokserce Wdy, bo dzięki losowaniu trafiła od razu do pojedynku finałowego. Ten był bardzo dramatyczny. Przeciwniczką Czerwińskiej była Norweżka Sunniva Hofstad. Bokserka Wdy była liczona w drugiej rundzie. Gdy Czerwińska zaczęła krwawić z nosa, trzeba było przerwać pojedynek. Nie udało się niestety szybko zatamować krwawienia i na żądanie lekarza zawodów walkę trzeba było zakończyć przed czasem przez rsc w 2. rundzie.

Do Gliwic pojechała jeszcze trzecia zawodniczka Wdy Świecie Patrycja Kuc, która wystartowała w kategorii 60 kg juniorek, ale przegrała w pierwszej walce eliminacyjnej z wicemistrzynią Polski Dagmarą Kaliszan i odpadła po tej walce z dalszej rywalizacji.

sportatextraswiecie [dot] pl