Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Świecianka Katarzyna Wenerska na Lidze Narodów

sport
6 czerwca, 18:39
Sztab polskiej reprezentacji kobiet w siatkówce dokonał tzw. transferu medycznego. W zamian za kontuzjowaną Martę Krajewską, która nie mogła udać się z kadrą do włoskiego Rimini, do drużyny dołączy Katarzyna Wenerska.
Katarzyna Wenerska (odwrócona przodem) to wychowanka Jokera
Fot. Marcin Saldat / Joker Świecie

Wychowanka Jokera Świecie znalazła się już wcześniej w szerokiej kadrze, powołanej przez trenera Jacka Nawrockiego, która rozpoczęła przygotowania w Szczyrku. Ostatecznie jednak trener postawił na inne rozgrywające i to one udały się na turniej Ligi Narodów do Włoch. Tuż przed wyjazdem poważna kontuzja wyeliminowała natomiast Martę Krajewską.

Po sześciu kolejkach nasza reprezentacja trochę zawodzi pokładane nadzieje, bo wygrała zaledwie dwa mecze i przy czterech porażkach zajmuje jak dotąd 11. miejsce w tabeli (na 16 zespołów). Być może stąd właśnie trenerzy zdecydowali się na przeprowadzenie transferu medycznego.

Katarzyna Wenerska wyleciała do Włoch w sobotę 5 czerwca, po tym, gdy przeszła negatywnie testy PCR na koronawirusa. Zawodniczka, zgodnie z regulacjami obowiązującymi podczas turnieju odbędzie obowiązkową kwarantannę, a do zespołu dołączy 8 czerwca.

Trudno przypuszczać, by trenerzy kadry specjalnie powoływali Wenerską, aby później nie spróbować wariantów ustawienia właśnie z rozgrywającą ze Świecia. Wszystko więc wskazuje na to, że już wkrótce świecianka zadebiutuje w koszulce pierwszej reprezentacji Polski.

sportatextraswiecie [dot] pl