Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Świecianka Katarzyna Wenerska powołana do kadry narodowej

sport
6 kwietnia, 16:38
Rozgrywająca Jokera Świecie zyskała uznanie w oczach trenera kobiecej reprezentacji Polski w siatkówce Jacka Nawrockiego i weźmie udział w zgrupowaniu w Szczyrku, które rozpocznie się 14 kwietnia.
Katarzyna Wenerska (odwrócona przodem) to wychowanka Jokera
Fot. Marcin Saldat / Joker Świecie

Skład kadry jest bardzo szeroki, bo liczy aż 28 zawodniczek. Reprezentację czekają dwa ważne wydarzenia, tj. udział w Lidze Narodów oraz Mistrzostwach Europy. Liga Narodów będzie rozgrywana we włoskim Rimini od 25 maja do 20 czerwca.

Z uwagi na koronawirusa siatkarki wszystkich reprezentacji zostaną „skoszarowane” w tzw. „bezpiecznej bańce”, aby uniknąć dłuższych podróży i przemieszczania się. Z uwagi na taką formułę, trenerzy muszą mieć do dyspozycji większą liczbę zawodniczek. Kto spośród szerokiej kadry powołanej na zgrupowanie w Szczyrku dostąpi ostatecznie zaszczytu gry z orłem na piersi okaże się pewnie w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Kibice w Świeciu i tak mają prawo być dumni, że z naszego klubu powołanie otrzymała rodowita świecianka, wychowanka Jokera. Katarzyna Wenerska ma za sobą udany sezon w Tauron Lidze, gdzie była pierwszą rozgrywającą zespołu ze Świecia. Rozgrywająca Jokera wystąpiła w dwudziestu meczach, zdobywając 42 punkty (średnia 2,1 pkt na mecz). W wygranym meczu 3:2 z Energą MKS Kalisz po raz pierwszy w karierze otrzymała statuetkę MVP.

Katarzyna Wenerska w kadrze będzie miała sporą konkurencję na swojej pozycji, ponieważ trener Nawrocki powołał również: Martę Krajewską, Martynę Łazowską, Julię Nowicką i Ewelinę Polak. Z drugiej strony brak powołań dla tak doświadczonych rozgrywających, jak Joanna Wołosz, czy Marlena Kowalewska, może być sporą szansą dla świecianki.

Oto pełna lista powołanych:

Rozgrywające: Marta Krajewska, Martyna Łazowska, Julia Nowicka, Ewelina Polak, Katarzyna Wenerska.

Atakujące: Paulina Damaske, Martyna Łukasik, Aleksandra Rasińska, Malwina Smarzek-Godek.

Środkowe: Klaudia Alagierska, Weronika Centka, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Aleksandra Gryka, Agnieszka Kąkolewska, Anna Stencel, Marta Ziółkowska.

Przyjmujące: Martyna Czyrniańska, Karolina Drużkowska, Monika Fedusio, Zuzanna Górecka, Martyna Grajber, Olivia Różański, Magdalena Stysiak, Weronika Szlagowska, Aleksandra Wójcik.

Libero: Monika Jagła, Justyna Łysiak, Maria Stenzel.

sportatextraswiecie [dot] pl