Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Świecie kontra Pruszcz w derby powiatu świeckiego

red
13 sierpnia 2022, 14:53
Drużyna z Pruszcza pokonała na własnym stadionie świecian 3:2 (1:1), grając bardzo poukładany futbol. Bohaterem pruszczan został strzelec dwóch bramek Jakub Mizdalski.
Start Pruszcz okazał się drużyną taktycznie lepiej poukładaną i skuteczniejszą niż Wda Świecie
Fot. nadesłane
REKLAMA

Początek meczu, rozegranego w sobotę na stadionie w Pruszczu, wcale nie zapowiadał, która z drużyn będzie jego faworytem. Pierwsze pół godziny upłynęło pod znakiem przewagi świecian. Wda miała już w pierwszym kwadransie dwie okazje po strzałach Chruścińskiego i Wenerskiego.

Start musiał dokonać już w 15. minucie wymuszonej zmiany po kontuzji Jakuba Kulpy, którego zastąpił Marcin Wanat. Gospodarze musieli więc nieco "przemeblować" ustawienie taktyczne poprzez przesunięcie Daniela Czarnowskiego z roli defensywnego pomocnika na środkowego obrońcę.

REKLAMA
REKLAMA

Początkowo ekipa z Pruszcza gubiła się nieco w tym ustawieniu, co wykorzystali piłkarze ze Świecia. W 24. minucie po dobrze wykonanym rzucie rożnym, piłka trafiła na ósmy metr do Tomasza Żylińskiego, a ten sprytnym strzałem pokonał Daniela Semraua.

Wda Świecie szybko mogła podwyższyć prowadzenie. Po świetnym wykopie Mieszka Materny, piłka minęła wszystkich obrońców i trafiła do Żylińskiego, ale ten, mając przed sobą jedynie bramkarza, posłał ją nieco ponad bramką.

REKLAMA
REKLAMA

Z czasem Start Pruszcz zaczął atakować nieco śmielej. Bardzo aktywny z przodu był szczególnie Jakub Mizdalski, który już w 28. minucie mógł doprowadzić do wyrównania, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Wdy. Mizdalski zrehabilitował się w 43. minucie strzelając gola świecianom "do szatni", ładnym strzałem w krótki róg bramki.

Po przerwie znów zaczęła atakować Wda, ale gola zdobyli szybko gospodarze. Marcin Wanat wywalczył piłkę i został faulowany blisko pola karnego. Doskonałą wrzutką w pole karne popisał się Wojciech Lewandowski, a w zamieszaniu podbramkowym, przy fatalnym zachowaniu obrońców i bramkarza Wdy, najlepiej odnalazł się Jakub Mizdalski, strzelając swojego drugiego gola w derby.

REKLAMA
REKLAMA

Świecianie rzucili się do odrabiania strat, ale Start Pruszcz bardzo dobrze się bronił, będąc doskonale poukładaną drużyną na tyłach.

Mimo sporych nacisków świecian, Start wyprowadził w 72. minucie kapitalną kontrę, którą wykończył Wojciech Lewandowski, podwyższając przewagę pruszczan na 3:1. Do końca obraz gry się już nie zmienił.

Piłkarze Wdy robili wszystko, aby wywalczyć choćby remis. Udało im się zdobyć gola kontaktowego w 86. minucie po akcji, którą wykończył Tomasz Żyliński.

REKLAMA

Sędzia doliczył cztery dodatkowe minuty, w których goście rzucili wszystko na jedną kartę. Nie zdołali jednak już odwrócić losów meczu i tym samym pierwsze w tym sezonie derby powiatu świeckiego zakończyły się wygraną Startu Pruszcz 3:2.

Start Eco-Pol Pruszcz - Wda Świecie 3:2 (1:1).

Bramki:
Start: Mizdalski 43’, 50’, Lewandowski 72’
Wda: Żyliński 24’, 86’

Poniżej galeria zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

sportatextraswiecie [dot] pl