Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Dawid, Justyna
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  17°C / 13°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  14°C / 9°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Pojutrze:
  13°C / 10°C

Takich sukcesów świeckie zapasy jeszcze nie miały

sport
7 września, 19:52
Jeszcze nigdy w 47-letniej historii klubu, zapaśnicy Wisły Świecie nie przywieźli więcej niż jednego medalu z Mistrzostw Polski Seniorów. W tym roku zdobyli aż trzy brązowe krążki, co jest absolutnym rekordem świeckich zapasów.
Konferencja prasowa Wisły Świecie
Fot. nadesłane

Działacze MLKS Wisły Świecie zorganizowali w kręgielni konferencję prasową podczas której pochwalili się udanym startem podczas Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w Rzeszowie.

- W całej naszej 47-letniej historii klubu nie mieliśmy podobnego osiągnięcia, jeżeli chodzi o starty w kategorii seniorów. Zdarzało się, że nasi zawodnicy zdobywali jakiś pojedynczy medal, ale tym razem wywalczyliśmy ich aż trzy, co jest dla nas historycznym osiągnięciem – mówił Klaudiusz Sikorski, prezes Wisły Świecie.

Pomógł mu trener rywala

Zapaśnicy Wisły zdobyli w Rzeszowie trzy brązowe medale. Na najniższym stopniu podium stawali: Kacper Kiełpiński (57 kg), Sebastian Bąk (79 kg) oraz Remigiusz Waśkowski (86 kg). Szczególnie dramatyczny przebieg miały pojedynki tego ostatniego.

- Już w pierwszej walce poczułem, że coś strzeliło mi w kolanie. Chciałem się wycofać, ale trener mojego przeciwnika pomógł mi rozmasować nogę i mogłem kontynuować pojedynek, który udało się wygrać – relacjonował Waśkowski. – W kolejnej walce spotkałem się z byłym kolegą klubowym Szymonem Wróblem. Przegrywałem już znacznie na punkty i wiedziałem, że muszę wykonać akcję, która zapewni mi zwycięstwo i udało mi się. Potem postanowiłem odpuścić półfinał, aby dać kolanu odpocząć i skupić się na walce o brązowy medal i to okazało się słuszne – mówił Waśkowski.

Przegrał z odwiecznym przeciwnikiem

Dla Sebastiana Bąka, brązowy medal to trzeci krążek w karierze po srebrnym i brązowym medalu w latach ubiegłych. Bąk trafił już w pierwszej walce na swojego najgroźniejszego przeciwnika, Andrzeja Sokalskiego z Rudy Śląskiej z którym przegrał pojedynek. Wszystkie następne walki poszły jednak po myśli świecianina, dzięki czemu mógł świętować brązowy medal, a podczas konferencji obiecał, że jeszcze się Sokalskiemu zrewanżuje.

Trzeci z medalistów, Kacper Kiełpiński startował w kategorii 57 kilogramów w której Mistrzem Polski został Rasuljon Inovatov (KS AZS AWF Warszawa), a srebrny medal zdobył reprezentant gospodarzy Daniel Budyka. Oprócz Kiełpińskiego brąz w tej kategorii zdobył również Jan Zaszczerzyński (Klub Sportowy „Budowlani” Łódź).

Wisła Świecie zajęła w Rzeszowie siódme miejsce drużynowo.

- Żałujemy, że nie było z nami Islama Bersanukaeva, który musi przebywać na kwarantannie. Liczyliśmy, że nawet gdyby zajął piąte miejsce w swojej wadze, to nasz klub w klasyfikacji drużynowej mógłby zdobyć puchar za trzecie miejsce – ubolewał Klaudiusz Sikorski.

Podczas konferencji mówiono również o sukcesach młodych zapaśników, w tym Jakuba Cumbrowskiego, zaprezentowano także trenerów i trenerki Kamilę Słomską i Darię Pyżewską, które ze względu na kontuzje w tym roku nie mogły wystąpić na mistrzostwach. Grzegorz Sikorski przypomniał natomiast, że póki co nadal rekordzistką klubu jeśli chodzi o ilość zdobytych medali na mistrzostwach polski seniorów jest Kamila Słomska, która ma na koncie cztery krążki. 

sportatextraswiecie [dot] pl