Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

W Świeciu powstała pierwsza szkoła dla… bramkarzy

sport
12 marca, 12:43
Mateusz Rezmer założył pierwszą w okolicy szkółkę sportową wyłącznie dla bramkarzy. Pod jego okiem będą się szkolić golkiperzy Wdy Świecie i bramkarki Strażaka Przechowo, ale właściciel chce sukcesywnie poszerzać bazę klientów.
Pod szyldem szkółki Mateusza Rezmera (po lewej) będzie trenował Daniel Semrau
Fot. nadesłane

O ile szkółek piłkarskich ostatnio wyrosło jak grzybów po deszczu, tak pomysł Mateusza Rezmera wydaje się być dość oryginalny, ponieważ działalność pod nazwą „Pewny chwyt” ma być skierowana wyłącznie do bramkarzy.

Sam inicjator również próbował szczęścia na tej pozycji.

Szlify we Wdzie i Stalex Lidze

- Przygodę z bramką rozpocząłem jako mały chłopak, który po prostu chciał grać w piłkę na szkolnym boisku ze starszymi. Jako że byłem najmłodszy, to mogłem z nimi grać tylko jako bramkarz, więc stanąłem między słupkami i tak już zostało – mówi Mateusz Rezmer - Jeśli chodzi o granie w klubie to miałem krótki epizod we Wdzie Świecie w drużynach młodzieżowych. Potem rozegrałem kilka sezonów w Stalex Lidze, między innymi w zespole OKSiR Świecie – dodaje.

Dużo więcej Rezmer osiągnął jako trener. W 2012 r. rozpoczął pracę z bramkarzami Wdy z rocznika 1999 roku, których szkolił wówczas Tomasz Płachecki.

- Klub zaproponował mi potem dłuższą współpracę i stworzenie własnej grupy bramkarzy. W międzyczasie trenowałem również Marcelinę Mikołajczyk do „Turnieju Tuska”, co potem przerodziło się w stworzenie zespołu kobiet. Współpracuję także na co dzień z Danielem Semrauem, który w poprzednim sezonie w barwach Gresty został wybrany najlepszym bramkarzem Stalex Ligi. Pomysł na założenie szkółki wziął się stąd, że chciałbym przekazać swoją wiedzę szerszemu gronu odbiorców - dodaje Rezmer.

Być jak Boruc

Pytany o swoich podopiecznych z których jest najbardziej dumny Mateusz Rezmer jednym tchem wymienia Marcelinę Mikołajczyk, Sebastiana Szabłowskiego, Mieszka Materlę, Bartka Piotrowskiego, Kacpra Gutowskiego i Daniela Semraua.

Jakie cechy powinien mieć idealny bramkarz?

- Uważam, że musi być sprawny fizycznie, posiadać dużą chęć do pracy i uczenia się oraz mocną psychikę, bowiem jest to bardzo odpowiedzialna, pozycja która wymaga sporej koncentracji. Moimi idolami wśród najlepszych bramkarzy na świecie są Artur Boruc , Iker Casillas oraz Gianluigi Buffon - wymienia Mateusz Rezmer.

sportatextraswiecie [dot] pl