Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Wda Świecie zrewanżowała się Startowi Pruszcz za jesienne porażki [zdjęcia]

red
18 marca 2023, 18:44
Derby powiatu świeckiego tym razem były zwycięskie dla drużyny ze Świecia, która wyraźnie pokonała rywali z Pruszcza. Dobry debiut zaliczył nowy zawodnik w zespole Jakub Bollin.
Sobotni mecz na stadionie w Świeciu toczył się głównie pod dyktando gospodarzy
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Tak się złożyło, że pierwszy mecz piłkarskiej IV ligi w Świeciu po zimowej przerwie od razu był pojedynkiem derbowym. W rundzie jesiennej Start Pruszcz dwukrotnie ogrywał Wdę Świecie (3:2 w lidze i 3:1 w Pucharze). W sobotę na stadionie w Świeciu podopieczni Krzysztofa Urtnowskiego wzięli srogi rewanż.

W obydwu ekipach wystąpili nowi zawodnicy. W drużynie Wdy zadebiutował Jakub Bollin, ponadto pierwszy mecz w drużynie seniorów zaliczył Szymon Kozłowski. W drużynie z Pruszcza zaprezentował się natomiast nowy napastnik Mateusz Zbiranek.

REKLAMA
REKLAMA

Spotkanie lepiej rozpoczęli świecianie od odważniejszych ataków. Już w 4 minucie dobrej sytuacji nie wykorzystał Tomasz Żyliński. Zespół z Pruszcza był wyraźnie wycofany i liczył na szybkie kontry.

Po pół godzinie gry trener Startu musiał dokonać wymuszonej zmiany, bo urazu doznał Patryk Jarantowicz.

Pierwsza bramka padła w 33 minucie. W polu karnym faulowany został nowy napastnik Wdy Jakub Bollin. "Jedenastkę" na bramkę zamienił Łukasz Chruściński.

REKLAMA
REKLAMA

Zaledwie 3 minuty później świecianie podwyższyli wynik na 2:0. Tym razem gola zdobył już osobiście Bollin, który strzałem głową wykończył rzut rożny, wykonywany przez Tomasza Żylińskiego.

Dziesięć minut po przerwie Chruściński popisał się efektownym lobem i Wda prowadziła już 3:0. Mimo wysokiego prowadzenia, Wda wciąż dyktowała warunki gry, a ekipa z Pruszcza nie stworzyła sobie praktycznie żadnej dogodnej sytuacji.

REKLAMA
REKLAMA

Wda Świecie - Start Pruszcz 3:0 (2:0)

Bramki:
Wda:
Chruściński 33’ (rzut karny), Bollin 36’, Chruściński 54’

Składy drużyn:
Wda:
Materna - Widz, Słaby, Kubiak, Ratkowski, Wenerski, Adamczyk (77’ Węgrzyn), Bollin (87’ Safian), Januszewski, Żyliński (87’ Kozłowski), Chruściński (67’ Majka)

Start: Anders - P. Wójcik, Tabisz, Czarnowski, Bańka (60’ Gaca), Stasikowski, Ovsiak, Droż, D. Zieliński, Jarantowicz (28’ Lewandowski), Zbiranek.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA