Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Sylwia, Juliann, Gerwazy
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 18°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
  Jutro:
  29°C / 20°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  29°C / 19°C

Jak szybko zregenerować włosy? Garść praktycznych porad

materiał partnera
18 maja, 20:50

Istnieje całe mnóstwo czynników, które przyczyniają się do uszkodzenia struktury włosa. Niestety, my sami często nieświadomie dokładamy do tego swoją cegiełkę, przez co stopniowo pogarszamy kondycję pasm. Gdy Twoje kosmyki są suche i zniszczone, warto jest jak najszybciej podjąć działania, dzięki którym szybko je zrewitalizujesz oraz przyczynisz się do ich odbudowy. Dziś wytłumaczymy, na czym polega metoda OMO, przedstawimy Ci kosmetyki, które będą pomocne w sprawnym przeprowadzeniu procesu regeneracji włosów oraz podpowiemy, co możesz zrobić, by zminimalizować ryzyko kolejnych uszkodzeń.

Technika OMO – pierwszy krok do regeneracji pasm

W pielęgnacji suchych, zniszczonych kosmyków nie ma miejsca na kompromisy i półśrodki. Może Ci się wydawać, że specyfik, który trzymasz na włosach dosłownie przez kilka minut, nie ma szansy skutecznie zadziałać. To mit! Tego typu pasma potrzebują dogłębnego nawilżenia oraz regularnego dostarczania takich składników, które utrzymają je w dobrej kondycji na dłużej.

W takiej sytuacji świetnie sprawdzi się OMO, czyli metoda mycia włosów. Najpierw należy nałożyć odżywkę (mniej więcej od połowy długości pasm aż po końcówki) – dzięki temu zniszczone pasma będą odpowiednio chronione i otrzymają mnóstwo składników aktywnych. Po dokładnym spłukaniu przyszedł czas na mycie włosów, a właściwie na oczyszczanie skóry głowy.

Nanieś szampon na skalp, po czym delikatnie masuj, nie przechodząc na całą długość kosmyków – nie martw się, gdyż pozostałości szamponu podczas spłukiwania dobrze usuną wszelkie zanieczyszczenia, a dodatkowo nie przyczynią się do plątania i kołtunienia włosów. Na koniec nałóż silnie regenerującą odżywkę lub maskę i pozostaw kosmetyk na taki czas, jaki został wskazany na opakowaniu.

Wykonuj technikę raz bądź dwa razy w tygodniu, a Twoje pasma o wiele szybciej się odbudują, będą świetnie chronione przed łamaniem i wypadaniem, a ponadto staną się bardziej mocne i elastyczne. A tutaj znajdziesz takie preparaty, które doskonale sprawdzą się podczas tego rodzaju pielęgnacji kosmyków: https://makeup.pl/brand/265493/.

Olejowanie – solidna regeneracja włosów

Już od dawna słyszymy coraz więcej informacji na temat olejowania. To już nie tylko wszechobecny trend, lecz także doskonała metoda, która przyspiesza odbudowę struktury pasm. Dzieje się tak za sprawą cząsteczek, które docierają głęboko do wnętrza korzenia włosa, stopniowo wypełniając ubytki i wzmacniając pasma. Ponadto na zewnątrz pozostawiają delikatny film ochronny, który jeszcze bardziej zabezpiecza kosmyki przed uszkodzeniami.

Nie ma konkretnego przepisu na to, jaki olej sprawdzi się konkretnie u posiadaczy danego typu włosów, dlatego też zdarza się, że należy wypróbować kilka tego typu substancji, by znacznie poprawić kondycję pasm. Warto zwrócić uwagę na olejki, na które składa się kilka różnych olejów. Formuła takich specyfików została tak dobrana, by kosmetyk był o wiele bardziej uniwersalny i mogły go stosować posiadaczki różnych typów włosów.

Podczas wyboru odpowiedniego specyfiku do pielęgnacji włosów pamiętaj także o tym, by dokładnie sprawdzać informacje umieszczone na opakowaniu. Warto także poczytać opinie na temat danego produktu. Oczywiście, pasma każdej z nas są zupełnie inne, mają też odmienne potrzeby, jednak tylko zrównoważona pielęgnacja jest w stanie pomóc nam w pełni zregenerować pasma.

Anna Chrząstek