Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Dominika, Norbert, Paulina
 • zachmurzenie duże
  Dzisiaj:
  25°C / 13°C
 • zachmurzenie umiarkowane
  Jutro:
  26°C / 13°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  26°C / 14°C
REKLAMA

Koniugacja i deklinacja to dla mistrzów gramatyki pestka [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
10 maja 2022, 16:41
Już po raz drugi w konkursie o zasięgu powiatowym wyłoniono mistrza gramatyki. Tym razem triumfowała uczennica broniąca barw Szkoły Podstawowej w Warlubiu.
Uczestnicy konkursu o tytuł mistrza gramatyki. Trzecia od prawej jego zwyciężczyni Oliwia Pliszka
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 2 w Świeciu była gospodarzem konkursu językowego "Mistrz gramatyki". O tytuł ten rywalizowali uczniowie ze szkół podstawowych powiatu świeckiego.

Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami obejmującymi cztery działy nauki o języku: fonetykę, fleksję, składnię i słowotwórstwo. Wielu te pojęcia mogą przerażać. Są jednak i tacy, których wręcz fascynują.

REKLAMA
REKLAMA

Z pewnością należy do nich zwyciężczyni tej wymagającej rywalizacji, Oliwia Pliszka, uczennica Szkoły Podstawowej w Warlubiu Oliwia popełniła tylko trzy błędy. W nagrodę czekał na nią tablet.

Nagrody za drugie miejsce ex aeqo odebrały Paulina Migdalska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu oraz Karolina Pawlicka ze Szkoły Podstawowej w Warlubiu.

Trzecia miejsce zajęły Sandra Kulikowska z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Świeciu oraz Maja Bieniaszewska ze Szkoły Podstawowej w Warlubiu.

REKLAMA
REKLAMA

Jury przyznało również trzy wyróżnienia: Zuzannie Domagalskiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeciu, Magdalenie Frankiewicz ze Szkoły Podstawowej w Warlubiu oraz Jakubowi Teleckiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Świeciu.

Konkurs odbył się z inicjatywy dwóch polonistek, Moniki Kamińskiej-Wielgosz i Ewy Gzelli.

Galeria zdjęć poniżej.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA