Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Justyna, Julianna, Krzysztof

Materace Toruń - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

materiał partnera
22 marca, 20:12
Kupno materaca powinno być poprzedzone sprawdzeniem właściwości poszczególnych modeli i uważnym przyjrzeniem się swoim preferencjom w tym zakresie. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Dlaczego dobry materac jest taki istotny

Zdrowy sen jest podstawą naszej odporności. Ma on niebagatelne znaczenie dla naszego codziennego samopoczucia. Od czego zależy? Czynników jest wiele. Żebyśmy się wysypiali warto zadbać o odpowiednie warunki w pomieszczeniu, w którym śpimy. Przede wszystkim chodzi tu o zaciemnienie i wyciszenie pokoju a także jego prawidłową wentylację.

Na jakość snu wpływają również nasz stan psychiczny, przeżywany w ciągu dnia stres oraz gospodarka hormonalna organizmu. Jeśli wszystkie te czynniki są spełnione, ale nadal się nie wysypiamy lub też budzimy obolali i spięci, przyczyna może leżeć gdzieś indziej. Warto zastanowić się na tym czym, czy nie jest nią zużyty lub źle dopasowany materac.

Wybierając materac, wejdźmy na przykład na stronę Materaceradom.eu. Znajdziemy tam wiele modeli różnych typów, spośród których wybierzemy z łatwością ten najbardziej dla nas odpowiedni.

Jak wybrać dobry materac

Kupując materac, zwróćmy uwagę na markę. Warto wybierać produkty od tych producentów, którzy cieszą się renomą na rynku. Wybierając materac w Toruniu, zajrzyjmy na stronę Materacetorun.eu. Dostępny jest tam szeroki wybór materacy - marka Hilding to jeden z przodujących na rynku producentów.

Zanim podejmiemy decyzję o kupnie konkretnego modelu, weźmy pod uwagę kilka kwestii. Istotną cechą jest na przykład odpowiednia twardość modelu. Im wyższa jest waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac, na którym śpi. Wśród dostępnych na rynku modeli jest na przykład Hilding Melody. Z jednej strony ma on bardzo dużą sprężystość i elastyczność punktową, z drugiej - charakteryzuje się podwyższonym stopniem twardości. Te cechy wynikają z lateksowego wkładu materaca.

Lateks ma jeszcze jedną właściwość - jest antybakteryjny. Dlatego też na materace o takim wkładzie warto zwrócić uwagę, jeśli interesuje nas produkt dla osób wrażliwych na drobnoustroje chorobotwórcze, roztocza. Alergicy i astmatycy docenią materac z lateksowym wkładem, dobrze wentylowany dzięki specjalnym otworom, które zapobiegają gromadzeniu się wilgoci.

Kolejną cechą materaca, na którą warto zwrócić uwagę przed zakupem jest redukcja drgań. Ma ona szczególne znaczenie dla par z dużą różnicą wzrostu czy wagi. Materace, których konstrukcja oparta jest na technologii Multipocket cechują się świetnym wyważeniem elastyczności punktowej, co sprawia, że drgania redukowane są do minimum. Dzięki temu nie będzie nas wybudzał wiercący się lub wstający w nocy partner.

Nie sposób pominąć też podparcia, jakie powinien dawać materac. Warto wiedzieć, że różne części naszego ciała wymagają różnego rodzaju podparcia. Materac powinien się dopasowywać w tej kwestii. Wybierając konkretny produkt, zwróćmy uwagę na materace, które mają na przykład 7 stref twardości wkładu, dzięki czemu w idealny sposób odpowiadają potrzebom ciała. Hilding Rumba to model, w którego konstrukcji wykorzystano dwa rodzaje pianek - Visco i Velvet Touch. Visco należy do materiałów termoelastycznych, co sprawia, że doskonale dopasowuje się do krzywizn całego ciała. Velvet Touch z kolei to pianka wysokoelastyczna, w którą użytkownik się nie zapada.

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest rozmiar materaca. Pojedynczy użytkownik powinien mieć do dyspozycji minimum 70 centymetrów, natomiast optymalna szerokość dla pary to 140 centymetrów.

Biorąc pod uwagę te wszystkie cechy wybierzemy materac, który w najlepszy sposób będzie odpowiadał naszym potrzebom i wymaganiom.