Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Franciszek, Malwina, Władysław
REKLAMA

Święto LO w Nowem na wesoło [zdjęcia]

Andrzej Bartniak
16 lutego 2019, 10:55
"30 lat minęło..." - pod tym hasłem przebiegła jubileuszowa Kopernikiada, coroczne święto ogólniaka w Nowem.
Jednym z punktów programu była jubileuszowa piosenka nawiązująca do utworu czołówkowego z filmu "40-latek" w reżyserii Jerzego Gruzy
Fot. Andrzej Bartniak

Nazwa uroczystości nawiązuje do patrona szkoły Mikołaja Kopernika. Po raz pierwszy obchodzono je w 1990 roku. Przez pierwszych osiem lat miało ono charakter debaty połączonej z turniejem wiedzy na temat tego wybitnego: astronoma, ekonomisty, lekarza i stratega wojennego. Potem nadano  wydarzeniu znacznie swobodniejszą formułę. Kolejne edycje nawiązywały do różnych aktualnych wydarzeń, jak chociażby wejście Polski do UE czy Euro 2012. Niektóre były zaś testem wyobraźni młodzieży, która musiał się zmierzyć np. z tematami: Marzenia Kopernika, Zakochany Kopernik czy Sami swoi.

Tegoroczną święto również miało charakter rywalizacji. Jednak nie pomiędzy klasami, jak działo się wcześniej. O zwycięstwo w 30. Kopernikiadzie, która odbyła się w miniony piątek, walczyły zespoły złożone z uczniów oraz połączonych sił absolwentów i nauczycieli. Oprócz testu na temat astronomii i biografii patrona liceum, uczestnicy turnieju musieli wykazać się np. znajomością tekstów piosenek, wiedzą jak czas spędzają wagarujący uczniowie czy też rozwikłać trudne zagadki zadawane przez przedszkolaki tłumaczące na swój sposób czym jest np. małżeństwo albo wolność.

Zwycięstwo w 30. Kopernikiadze przypadło drużynie absolwentów i nauczycieli, którzy pokonali swoich rywali pięcioma punktami.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (1)

Zithromax Dosage vardenafil online pharmacy Propecia E Impotencia Comprar

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz