Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Akcja służb w salonie gier. Mieszkańcy: Mieli nawet specjalnie wyszkolonego psa

Andrzej Pudrzyński
22 maja, 10:07

- To było w ruchliwym punkcie miasta, więc nic dziwnego, że zrobiło się spore zamieszanie, kiedy mieszkańcy zobaczyli nagle tylu funkcjonariuszy z psem -  relacjonują nasi Czytelnicy.

Reklama na kontenerze przy ul. Tczewskiej zachęca do skrzystania z "urządzeń logicznych"
Fot. Jan Plit
REKLAMA
REKLAMA

- W piątek rano w salonie gier były policja i inne służby, nawet CBA. Mieli psa, który węszył, jakby szukał czegoś, co może być tam ukryte. Akcja trwała parę godzin - mówią mieszkańcy. - Wszystko to działo się w salonie gier przy ul. Tczewskiej w Nowem.

Chociaż w tym przypadku określenie "salon" jest nieco na wyrost. To zwykły konterer, ustawiony na betonowych bloczkach, oklejony reklamą zachęcającą do skorzystania z "urządzeń logicznych".

 - Jakie tam urządzenia logiczne! Tam po prostu chodziło grać się na automatach - twierdzą Czytelnicy.

REKLAMA
REKLAMA

 W piątkowej akcji brali udział m.in. policjanci z komisariatu w Nowem.

- Nie była to akcja policyjna. Obecność policjantów ograniczała się do zabezpieczenia działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Skontaktowaliśmy się z kujawsko-pomorskim oddziałem Krajowej Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Czekamy na odpowiedź rzecznika w sprawie akcji w Nowem. Do tematu wrócimy w poniedziałek.

REKLAMA
REKLAMA

Za posiadanie nielegalnych automatów do gier grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty.

W ubiegłym roku funkcjonariusze KAS i Centralnego Biura Antykorupcyjnego dwukrotnie robili naloty na lokal przy ul. Kopernika w Świeciu. Zabezpieczono sprzęt do gier, komputery i monitory.

Dostęp do gier hazardowych był możliwy po wpłaceniu określonej kwoty do bankomatu obsługującego kryptowalutę bitcoin.

REKLAMA
REKLAMA

Gracze otrzymywali z bankomatu kupony z kodami QR, które skanowali za pomocą kamer komputerów.

Tym, którym się poszczęściło, wygrane również wypłacał bankomat bitcoin.

Wszystkie automaty do gier - z wyjątkiem kasyn - od 2015 r. działają nielegalnie, bo wygasły licencje wydane przed wejściem w życie tzw. ustawy hazardowej.

Nowe informacje o likwidacji nielegalnych salonów gier w Nowem i w innych miejscowościach powiatu świeckiego tutaj.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

W piątek w osiu też była taka sama akcja na kontener z grami 

Odpowiedzi: 1

I bardzo dobrze! Powinni to wyje....ac w pizdu. Kto w ogóle zezwolił na postawienie tego g*wna-ani to ładne, ani przydatne i jeszcze w takim miejscu. To powinno być usunięte o wiele wcześniej. Mam nadzieję, że nigdy to już nie wróci. Jaka to wizytówka? Żałosna!

Odpowiedzi: 1

Czy ta buda stała na terenie prywatnym? tam podobno młodzież ze szkoły była też widziana, ciekawe czy to prawda

Odpowiedzi: 0

A w Świeciu przy głównej ulicy służby nie widzą salonu???? Trochę dziwne

Odpowiedzi: 3

Jak ma układ  z odpowiednimi ludźmi to nie widzą 

Odpowiedzi: 0

Też wywieźli

Odpowiedzi: 0

Hahah

Odpowiedzi: 0

Mało policji, czy za dużo ,nie wiem ale jak ktoś będzie chciał niech się przejdzie pod mostem kolejowy w drodze z Taszewa do Jezewa co stało się w nocy z soboty na niedzielę Szedłem za łobuzami i się bałem ,powyrywane i poprzestawiane znaki drogowe I znowu to imię Kamil może rodzice się zainteresują co robią o 1,30w nocy ich dzieci niepełnoletnie

Odpowiedzi: 2

po co piszesz to na forum ? Leć na psiarnie i tam rób z siebie ofiarę. Bał się hahaha same cioty....

Odpowiedzi: 0

O k***  to twoje ślady rozwolnienia  zostały pod mostem . Popuściłeś że strachu  . Zesrałeś się  konfituro !!!! Rozjebali to idź to napraw lub zgłoś do zarządcy drogi bo k*** jak mam jeździć jak znaki rozyebane !!  A  gnoje też niech się na znakach nie wyżywają , tylko wyskoczą do kogoś kto im odda , bo znak wiadomo nie odda , a ja bym dodał że ząbki by się posypały i szczena w drutach !!!

Odpowiedzi: 1

Iloraz inteligencji aż bije po oczach 

Odpowiedzi: 0

W końcu artykuł dotyczący Nowego który można skomentować. Bo w artykułach dotyczących władz naszej gminy są włączone blokady. Cóż wolność słowa. A co do miejsca z tymi automatami to nalot musiał być prędzej czy później

Odpowiedzi: 0

A może pan redaktor odpowie lub zayta rzecznika policji dlaczego nielegalny salon gier przy głównej ulicy miasta prężnie działa????

Odpowiedzi: 1

Gdybyś przeczytał dzisiejszy drugi artykuł to byś wiedział że juz nie działa :-)

Odpowiedzi: 0

 I nareszcie będzie koniec tego ich neonu nad drogą, który oślepiał! Do tego jeszcze niebieski czerwony, masakra

Odpowiedzi: 0

Co to dało jak na nowo otwarty 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz