Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Amunicja, narkotyki i alkohol. To był dla policjantów bardzo pracowity czwartek

Andrzej Pudrzyński
13 maja, 14:09

To była pracowita doba dla świeckich policjantów. Zatrzymali pięć osób, które weszły w konflikt z prawem. Dwie miały narkotyki, a trzy kierowały pojazdami pod wpływem alkoholu.

W ciągu jednej doby policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy byli na bakier z prawem
Fot. KPP w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

Pierwszy z zatrzymanych to 51-letni mieszkaniec powiatu świeckiego, którego 12 maja o godz. 10.55 zatrzymali policjanci z posterunku w Bukowcu, który jechał motorowerem w Stażkach (gmina Świekatowo).

- Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Został poddany badaniu i wydmuchał 0,86 promila. Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, mężczyzna kierował również pojazdem pomimo sądowego zakazu - informuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

REKLAMA
REKLAMA

Do zatrzymania kolejnego nietrzeźwego doszło tej samej doby około godz. 15.00.Policjanci z posterunku w Nowem zatrzymali do konroli drogowej w Wielkim Komorsku (gmina Warlubie) volkswagena passata. Od 41-letniego kierowcy również wyczuli alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Wśród zatrzymanych znalazł się również 61-letni motorowerzysta. Mundurowi z Osia interweniowali w Werach (gmina Drzycim) w związku ze zgłoszeniem kolizji drogowej.

REKLAMA
REKLAMA

- Na miejscu zastali mieszkańca powiatu świeckiego, który mówił bełkotliwie. W rozmowie z policjantami przyznał, że jechał pojazdem i stracił nad nim panowanie. Mężczyźnie została pobrana krew. Jeśli badanie potwierdzi zawartość alkoholu w organizmie, usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości - mówi Joanna Tarkowska.

Wszystkim zatrzymanym, za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania nawet do 15 lat. 51-latek zatrzymany w Stążkach dodatkowo odpowie za niestosowanie się do zakazu sądowego. Za to przestępstwo przewidziana jest kara do 5 lat więzienia.

REKLAMA
REKLAMA

Jeszcze tej samej doby około godziny 20.00 jednocześnie interweniowali „patrolowcy” i kryminalni ze Świecia. Ci pierwsi patrolując ulice Gruczna (gmina Świecie) zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy nerwowo zachowywali się na widok radiowozu.

- Przy jednym z nich, 18-letnim mieszkańcu Świecia, funkcjonariusze znaleźli narkotyki. W kieszeni kurtki schowany miał plastikowy pojemnik, a w nim dwa woreczki z suszem roślinnym. Wstępne badania wykazały, że jest to marihuana - relacjonuje rzeczniczka świeckiej policji.

To nie koniec problemów 18-latka, bo w jego mieszkaniu znaleziono kolejne narkotyki. W sumie zabezpieczono blisko 20 gramów zabronionych środków. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty.

REKLAMA
REKLAMA

Z kolei policjanci wydziału kryminalnego od pewnego czasu interesowali się 30-letnim mieszkańcem Grupy (gmina Dragacz). Podejrzewali, że może posiadać narkotyki i przechowywać je w domu.

- Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli ponad 37 gramów amfetaminy i marihuany oraz kilkanaście sztuk amunicji. Oprócz tego okazało się, że 30-latek był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. W piątek policjanci przedstawili mu  zarzut. Wkrótce stanie przed obliczem sądu - zapowiada Joanna Tarkowska.

Zarówno 18-latkowi zatrzymanemu w Grucznie, jak i 30-latkowi z Grupy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA