Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Bukowiec zerwał umowę z wykonawcą hali sportowej

Andrzej Bartniak
24 stycznia 2023, 14:42

Tego można się było spodziewać. Gmina Bukowiec, zaniepokojona brakiem postępów w budowie hali sportowej, zerwała umowę z wykonawcą. Niebawem zacznie się inwentaryzacja, która pozwoli dokładnie określić, jaki procent inwestycji został zrealizowany.

Od dłuższego czasu prace na budowie nie posuwały się do przodu
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Nie tak dawne plany zakładały, że długo wyczekiwana hala sportowa w Bukowcu zostanie ukończona na początku 2023 r. Dziś wiadomo, że tak się nie stanie.

Mimo kolejnych ponagleń, kierowanych przez gminę od połowy 2022 r., wykonawca nie przyspieszył tempa prac.

Z każdym kolejnym miesiącem narastało przekonanie, że nie uda mu się dotrzymać terminu.

REKLAMA
REKLAMA

- Uznaliśmy, że nie dojdziemy już do porozumienia - mówi Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec. - Mamy początek 2023 r., a do wykonania jest jeszcze cała masa prac. W tej sytuacji nie pozostało nam nic innego, jak zerwać umowę w związku z niedotrzymaniem terminu. Nie było łatwo podjąć taką decyzję, bo wiemy, z czym ona się wiąże, ale każdy kolejny miesiąc przestoju działa na naszą niekorzyść.

W przyszłym tygodniu wykonawca, firma KWK Construction z Bydgoszczy, ma przekazać dokumentację, które będzie podstawą do wykonania inwentaryzacji.

REKLAMA
REKLAMA

Pozwoli ona określić zarówno zaawansowanie obecnych robót oraz to, ile jeszcze będzie musiała gmina wypłacić firmie KWK Construction. Chociaż, jak mówi wójt, w grę wchodzi najwyżej kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na przełomie marca i kwietnia powinien zostać ogłoszony nowy przetarg.  

Do wykonania zostało jeszcze m.in. ocieplenie hali, wykonanie elewacji, ułożenie wewnętrznych instalacji grzewczej i wentylacyjnej oraz dokończenie instalacji elektrycznej i sanitarnej.

Trzeba też zrobić ściany działowe, posadzki, podłogi. Przed nowym wykonawcą jest sporo prac wykończeniowych i wyposażenie obiektu, a także zagospodarowanie terenu wokół.

REKLAMA
REKLAMA

- Liczę, że ostatnie zmiany na rynku budowlanym, mam na myśli spowolnienie w budownictwie wielorodzinnym, pozwoli nam nie tylko szybko rozstrzygnąć przetarg, ale też na wyłonienie nowego wykonawcy za rozsądną kwotę - mówi Adam Licznerski

Budowa hali miała zamknąć się kwotą 9 mln 377 tys. zł. Na razie nie wiadomo, o ile ona wzrośnie. Gmina dostała na tę inwestycję ponad 9 mln zł dofinansowania z państwowego programu Polski Ład.      

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Wójt Bukowca  potrafi podjąć  decyzję .W świeciu  pewnie deczno z rocznym opóźnienie  będzie z  5 aneksów  do umow i kółka milionów  dopłat.Burmistrzu  pogadaj z wójtem  jak się to robi

Odpowiedzi: 1

Krzysztof, może nie powiedzieli ci jeszcze że w internecie łatwo jest ustalić że to ty piszesz. Brzydko tak na dwa fronty zagrywac i ciągle wypisywać swoje teksty. Jeszcze trochę i sam drugiemu Krzysztofowi dam znać, że to ty.

Odpowiedzi: 0

W Warlubiu Naczelnik odebrał halę sportową cieknącą i bez ekranów akustycznych i co mu zrobicie?

Odpowiedzi: 3

Buty możesz Panu wójtowi wyczyścić kasztanie.

Odpowiedzi: 1

Ze słomy wyczyścić?

Odpowiedzi: 0

I teraz mają kłopotek :)

Odpowiedzi: 0

i tak nie przebije hali w Jezewie i owczesnego wojta p.Pikule

Odpowiedzi: 0

Ciekawe co ma na burmistrza ten wykonawca Deczna, że jest tak głaskany? Dlaczego ucichł radny Woźniak?

Odpowiedzi: 1

Bo pan Dałek teraz zajmuje się kolejo a nie głupotami.

Odpowiedzi: 0

W Decznie już dziewiąty aneks, a marcowy termin w polu. Chyba napisze do NIK.

Odpowiedzi: 1

Tak zrób 

Odpowiedzi: 0

Zatrudnijta KZBUD Zachara, to hale wam otworzą wrotami od stodoły z 1964 za jakieś 7lat!

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz