Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

To były czasy. Na oglądanie telewizji satelitarnej w Stokrotce waliły tłumy

Andrzej Pudrzyński
1 lipca, 08:11
Pięćdziesiąt lat osiedla Marianki

Na początku istnienia Spółdzielczy Ośrodek Kultury Stokrotka dysponował magnesem, który przyciągał rzesze młodzieży i dorosłych mieszkańców – telewizją satelitarną.Kontynuujemy nasz cykl poświęcony 50-leciu osiedla Marianki.

Zespoły artystyczne z instruktorką Adrianną Olędzką podczas występu z okazji 10-lecia Stokrotki w 1999 r.
Fot. archiwum
REKLAMA
REKLAMA

PATRONAT EXTRA ŚWIECIE

W tamtych czasach była to niesamowita atrakcja, stanowiąca okno na świat po latach oglądania siermiężnych dwóch programów telewizji państwowej.   

Spółdzielczy Ośrodek Kultury Stokrotka znalazł siedzibę w pobudowanym w 1988 r. pawilonie handlowo-usługowym przy ul. Wyszyńskiego.

Oficjalnego otwarcia dokonano w październiku 1989 r.

REKLAMA
REKLAMA

Stokrotka, działająca w ramach struktur Spółdzielni Mieszkaniowej w Świeciu, kontynuowała wcześniejszą działalność spółdzielni, która prowadziła warsztaty kulturalno-rozrywkowe i rozmaite koła zainteresowań. Tyle że organizowano je w różnych pomieszczeniach w mieście i nie było jednego stałego miejsca.

Oprócz sali widowiskowej na 120 miejsc ze sceną, dysponował też pierwszą w Świeciu salą komputerową. Oprócz tego ośrodek prowadził zajęcia baletowe, plastyczne, fotograficzne i nauki języków obcych. Mieściła się tu również klubokawiarnia.

REKLAMA
REKLAMA

Grażyna Styczeń kieruje SOK Stokrotka od 1998 r. / Fot. Andrzej Bartniak

Pierwszym kierownikiem ośrodka była, jeszcze przed oficjalnym otwarciem, Wiesława Wójcik, a potem w latach 1989-1998 Józef Wasiak (później założyciel i właściciel Zespołu Szkół Menedżerskich).

Po nim kierownikiem została Grażyna Styczeń, która prowadzi Stokrotkę do dziś.

REKLAMA
REKLAMA

Z czasem ośrodek rozszerzał ofertę o zajęcia wokalne, taneczne, teatralne i koła hobbystyczne. Organizuje sportowo-rekreacyjne i rozrywkowe imprezy plenerowe, konkursy o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim, jest siedzibą Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla seniorów. Wychowankowie ośrodka zdobywają laury m.in. na konkursach wokalnych o randze wojewódzkiej i krajowej.

Więcej o działalności Spółdzielczego Ośrodka Kultury Stokrotka w kolejnym artykule.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl


Ciąg dalszy cyklu poświęconego 50-leciu osiedla Marianki wkrótce.

REKLAMA
REKLAMA