Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Adrian, Natalia, Jerzy
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  29°C / 18°C
 • umiarkowane opady deszczu
  Jutro:
  27°C / 18°C
 • lekkie zachmurzenie
  Pojutrze:
  27°C / 16°C

Co z Festiwalem Smaku w Grucznie? Zaskakujące oświadczenie organizatora

Andrzej Pudrzyński
21 lipca, 07:06

Przez kilka ostatnich miesięcy ważyły się losy tegorocznego Festiwalu Smaku w Grucznie. Wydawało się niemal pewne, że impreza się nie odbędzie.

Na festiwal co roku przyjeżdżają tysiące osób
Fot. Andrzej Bartniak

REKLAMA

Ograniczenia wprowadzone w związku z koronawirusem oraz niepewność co do rozwoju sytuacji sprawiły, że w ubiegłym roku zaniechano organizacji Festiwalu Samku w Grucznie.

Niemal do ostatniej chwili ważyły się również losy tegorocznej edycji.

- W ostatnim czasie powiało optymizmem, ale tak naprawdę nie mamy absolutnie żadnej pewności, z jaką sytuacją będziemy mieli do czynienia latem – powiedział w maju portalowi Extra Świecie Jarosław Pająkowski, skarbnik Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły, które jest głównym organizatorem Festiwalu Smaku.

Koronawirus to nie jedyne zmartwienie.
REKLAMA

Kolejnym problemem jest budowa trasy ekspresowej S5 i związane z nią poważne utrudnienia w ruchu.

- Dojazd do Gruczna jest w tej chwili dość kłopotliwy - zauważa Jarosław Pająkowski. - Nie wyobrażam sobie na jednej drodze dojazdowej ogromnej liczby samochodów, jaka pojawia się zawsze na festiwalu. W normalnej sytuacji tworzyły się korki, a co dopiero teraz.

Jeszcze dwa miesiące temu skłaniano się raczej ku temu, aby w tym roku ograniczyć festiwal do tzw. plachandrów, czyli kociewskiego jarmarku z dużo mniejszą liczbą wystawców i gości.
REKLAMA

Dość niespodziewanie jednak 20 lipca wieczorem na stronie festiwalu na Facebooku pojawił się komunikat:

Festiwal Smaku w Grucznie odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia. Ze względu na sytuację epidemiologiczną  oraz przebudowę węzła drogowego koło Gruczna podjęcie decyzji o organizacji Festiwalu trwało długo, ale decyzja ostatecznie i nieodwołalnie zapadła. Zapraszamy na spotkanie z najlepszymi producentami żywności tradycyjnej z regionu i całej Polski, liczne atrakcje i jeszcze liczniejsze smakołyki!

O tym, co planują organizatorzy na tegoroczną edycję, napiszemy wkrótce.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (12)

Z uwagi na praktycznie niemożliwy dojazd takiej ilości samochodów do Gruczna uważam, że to zła decyzja. 

Odpowiedzi: 1

ten festiwal już wogóle nie powinien odbywać się, zarabia tylko organizator a bałagan zostaje dla wsi. mieszkańcy dawno zgłaszali ,że nie chcą tej imprezy a i  kupujących coraz mniej z uwagi na kosmiczne ceny

Odpowiedzi: 1

Aga, 3,14erdol się i nie zamącaj.

Odpowiedzi: 1

Kultura prosto z jarmarku

Odpowiedzi: 1

byznes is byznes musi się kręcić dla elyyty xd 

Odpowiedzi: 0

Kiedy organizowano pierwsze Festiwale Smaku  organizatorzy wprost mówili że wystawcy mogą wystawiać produkty tradycyjne, nie jakieś tam garnki, koszulki, torebki. W tej chwili na festiwalu mamy wszystko i nie róźni się on od zwykłego rynku gdzie można kupić od ziemniaka po bluzkę. Festiwal Smaku niestety stracił na swej wartości.

Odpowiedzi: 1

to prawda,niektórzy wystawcy to kupują towar od innych i wystawiają jako swój a te stoiska odpustowe to wogóle nie powinny znaleźć na festiwalu smaku

Odpowiedzi: 1

Wszyscy wystawcy którzy wysawiają się poza festiwalem smaku , to są stanowiska nie związane z festiwalem smaku , przy okazji poprostu wystawiają swoje produkty typu torebki, itp ogólnie chińczyk .

Odpowiedzi: 0

Jestem za a nawet przeciw ! ale jestem bardziej za .....imprezą.

Odpowiedzi: 0

Dojazd do Gruczna już w sierpniu będzie gotowy bo już rondokoło GS-u będzie otwarte .

Odpowiedzi: 0

A 21 nie jest dziś?... A post jest z rana.

Odpowiedzi: 1

21 sierpnień

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz