Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Czy organizacja ruchu na S5 mogła się przyczynić do tragicznego wypadku w Niewieścinie?

Andrzej Bartniak
23 maja, 16:26

Specjalny zespół złożony z policjantów oraz przedstawicieli zarządcy drogi spotkał się w Niewieścinie (gmina Pruszcz), aby sprawdzić czy do wypadku, w którym zginęły cztery osoby, przyczyniła się wyłącznie nieuwaga kierowcy ciężarówki.

Wypadek w Niewieścinie to jedno z najtragiczniejszych zdarzeń ostatnich lat na naszych drogach
Fot. KPP w Świeciu
REKLAMA
REKLAMA

Przyczyną większości wypadków drogowych jest tzw. czynnik ludzki. Jednak kierowcy poruszają się w określonym otoczeniu drogi, które niejednokrotnie nie wybacza błędów.

W związku wypadkiem drogowym na drodze krajowej nr 5 w Niewieścinie, w którym 16 maja zginęły cztery osoby, zebrał się specjalny zespół, który przeprowadził lustrację miejsca zdarzenia.

REKLAMA
REKLAMA

W piątkowej inspekcji brali udział funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy i Komendy Powiatowej Policji w Świeciu oraz przedstawiciele zarządcy drogi.

Celem było ustalenie, czy do wypadku doszło tylko i wyłącznie na skutek kierowcy ciężarówki, czy też występowały w otoczeniu drogi inne czynniki, które miały związek z zaistnieniem wypadku lub przyczyniły się do jego tragicznych skutków.

REKLAMA
REKLAMA

- Po przeprowadzonej lustracji komisja ustaliła, że w miejscu, gdzie doszło do wypadku oznakowanie drogi było zgodne z tymczasowym projektem na czas przebudowy drogi S5 - mówi podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

To oznacza, że winą za to, co się stało, będzie obarczony 53-letni kierowca ciężarowego volvo, który nie zredukował prędkości i nie zatrzymał pojazdu w bezpiecznej odległości od znajdującego się przed nim forda. Podróżowali nim czterej mieszkańcy powiatu elbląskiego. Wszyscy zginęli na miejscu (patrz artykuły poniżej).

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

A kto sprawdził czy ciężarówka  nie została przeładowana  podczas załadunku kruszywa ???? Może to było przyczyną.  Droga hamowania się wydłuża.  Taaak?kierowca pracuje za parę złotych i on winny . Wiem zginęli niewinni ludzie no ale sprawdźcie czy auta które obsługują budowę rzeczywiście jeżdżą tak jak pozwalają na to przepisy 

Odpowiedzi: 3

Pamietaj, ze to jest plac budowy. W zwiazku z tym obowiazuja tu inne przepisy...

Odpowiedzi: 2

To jest droga publiczna a nie plac budowy 

Odpowiedzi: 0

Co ty gadasz za głupoty jaki plac budowy??? Ohujales czy co!!! Apel do inspekcji transportu sprawdzajcie tonaż tych aut bo jeżdżąc na skróty przeładowują auta żeby oszczędzać czas!

Odpowiedzi: 0

Przeładowanie to także ewidentna wina kierowcy

Odpowiedzi: 1

Dokładnie.

Odpowiedzi: 0

Auta obsługujące budowę nie jeżdżą tak jak pozwalają przepisy, dlatego zginęli ludzie 

Odpowiedzi: 0

Ta budowa już dawno powinna się zakończyć.

Może nie doszło by do takiej tragedii.

Ciekaw jestem czy w ogóle to wyjdzie taniej niż to co chciała poprzednia firma.

Wątpię....macie swoje oszczędności.

Jeżdżę prawie codziennie tą drogą i sam niejednokrotnie bym się na coś nadział.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz