Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Dagmara ma 6 lat, prawie nie mówi i wymaga ciągłej opieki. Możemy jej pomóc podczas pikniku

Andrzej Pudrzyński
25 czerwca, 20:57

- Rehabilitacja daje szansę, aby Dagmara zaczęła mówić i lepiej funkcjonować. Niestety, jest kosztowna - przyznają rodzice Dagmary Małek z Głogówka Królewskiego (gmina Świecie).

U Dagmary Małek zdiagnozowano autyzm atypowy, gdy miała 1,5 roku
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Dagmara cierpi na autyzm atypowy. Dwa kręgi szyjne wciśnięte w pień mózgowy powodują niedotlenienie. Szansę na to, aby 6-letnia dziewczynka zaczęła mówić - na razie wypowiada tylko parę słów - i lepiej funkcjonować daje specjalna, kosztowna rehabilitacja.

Rodzice z własnych i zebranych podczas wcześniejszych zbiórek pieniędzy wydali już dziesiątki tysięcy złotych.
 REKLAMA

REKLAMA

Po wiosennym turnusie rehabilitacyjnym nastąpiła poprawa. Dagmara dużo więcej rozumie, powtarza słowa, nazywa przedmioty. Uregulował jej się sen i znacznie zmniejszył się poziom agresji.

Ale walka rodziców wciąz trwa.

Razem z Dagą jesteśmy w Warszawie na turnusie rehabilitacyjnym u dr. Vela. Nie jest lekko, niestety Daga jest najbardziej agresywna ze wszystkich wyjazdów. Pojawiło się szczypanie i gryzienie. Trzymajcie za nas kciuki, abyśmy wytrwali cały turnus - pisał 23 czerwca Marek Małek na facebookowym profilu Dagmara Pokonać Autyzm.
REKLAMA
REKLAMA
Autyzm cechuje się zaburzonym odbiorem wrażeń zmysłowych oraz trudnościami w komunikowaniu się, wyrażaniu emocji oraz rozpoznawaniu uczuć i intencji innych osób. Autyzm atypowy to jedna z odmian autyzmu. Dotknięte nim dzieci mają objawy charakterystyczne dla spektrum autyzmu, ale nie spełniają wszystkich kryteriów autyzmu dziecięcego. 
 
W odróżnieniu od innych dzieci autystycznych, Dagmara chętnie bawi się z dziećmi i lubi być przytulana. Jednak problemy z komunikacją powodują, że nie jest akceptowana przez rówieśników, co powoduje u niej napady złości. Agresja to jedna z cech dzieci cierpiących na autyzm, tak reagują, kiedy, ktoś zaburza ich własny, zamknięty świat.
REKLAMA
REKLAMA
- Nie tracimy nadziei na poprawę stanu zdrowia naszej córki. Liczymy na to, że terapia, choć kosztowna, w końcu przyniesie efekty. Dlatego w najbliższą niedzielę, wspólnie ze stadniną koni w Belnie koło Jeżewa organizujemy piknik, z którego dochód zostanie przeznaczymy na leczenie naszej córeczki. Będziemy wdzięczni za każde wsparcie - mówi Natalia Małek z Głogówka Królewskiego koło Świecia.
 
Piknik "Dla Dagi" odbędzie się w niedzielę 26 czerwca w Stajni Polana (Belno 56, gmina Jeżewo). Początek o godz. 12.00. Co przygotowano z tej okazji?
REKLAMA
REKLAMA
Zaplanowano liczne atrakcje: konkursy z nagrodami, licytacje (od godz. 14.30., do wygrania vouchery do salonów piekności, na sesję zdjęciową, przegląd pojazdu w stacji diagnostycznej), grillowane kiełbaski, chleb ze smalcem i ogórkiem, żywa maskotka z "Psiego patrolu" i Myszka Miki, didżej, fotobudka, strażacka grochówka, dmuchana zjeżdżalnia, plecenie warkoczyków, malowanie twarzy, ciasto i gofry.
 
Każdy będzie mógł skorzystać z atrakcji po wykupieniu symbolicznej cegiełki.
 
Leczenie dziewczynki można także wesprzeć, biorąc udział w licytacjach na facebookowym profilu Dagmara Pokonać Autyzm
 
a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA