Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Dopiero po poszukiwaniach znaleziono ciało pracownika

Andrzej Pudrzyński
29 stycznia 2023, 15:04

Ofiara śmiertelna, duże straty, kilkanaście zastępów straży i trwające 5,5 godziny działania - to efekt pożaru w stolarni w Osiu. Ciało mężczyzny znaleziono dopiero po pewnym czasie.

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku prowadzi policja pod nadzorem prokuratora
Fot. OSP Osie / OSP Miedzno
REKLAMA
REKLAMA

O pożarze w stolarni Otlewski w Osiu informowaliśmy wczoraj wieczorem (patrz artykuł poniżej), kiedy jeszcze trwała akcja gaśnicza.

Przypomnijmy, że ogień pojawił się w sobotę około godz. 17.50 w zakładowej kotłowni, gdzie spalano odpady poprodukcyjne.

Niestety, śmierć poniósł palacz kotłowni. Miał 61 lat.

Dziś już wiadomo więcej na temat okoliczności tragicznego pożaru.

REKLAMA
REKLAMA

- Prawdopodobnie doszło do wybuchu pyłu w pomieszczeniu zasypowym. Zniszczeniu uległa część budynku kotłowni i pomieszczenia magazynowego, gdzie składowano trociny - wyjaśnia mł. asp. Tomasz Gliniecki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu. 

Siła eksplozji była tak duża, że wyrzuciła na zewnątrz pracownika kotłowni.

W czasie, gdy część strażaków walczyła z ogniem, m.in. przy użyciu podnośnika, aby można go było gasić z góry, pozostali prowadzili poszukiwania mężczyzny.

REKLAMA
REKLAMA

Po pewnym czasie znaleziono częściowo zwęglone ciało 61-latka w odpadach do spalenia. Przeszukano również budynek i pobliski teren, aby upewnić się czy nikt więcej nie ucierpiał. W momencie wybuchu w pobliżu nie znajdował się jednak nikt inny.

Na miejscu tragicznego pożaru pojawili się również policjanci, prokurator i inspektor nadzoru budowlanego.

Działania straży pożarnej zakończyły się około godz. 23.30.

Jak duże są straty materialne?

REKLAMA
REKLAMA

- Udało się nie dopuścić do rozprzestrzenienia ognia poza budynek kotłowni i magazynu. Straty oszacowano wstępnie na około 1 mln zł, a wartość uratowanego mienia na 10 mln zł - podaje Tomasz Gliniecki.

Śledztwo w sprawie tragedii prowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA

REKLAMA

Czytaj także