Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Jeździł quadem po lesie i zniszczył dwa stanowiska archeologiczne

Andrzej Pudrzyński
26 listopada 2022, 09:44

Wyprawa quadem po leśnych ostępach może zakończyć się dla kierowcy - wandala wizytą w sądzie i wcale niemałym wyrokiem. O ile uda się go ustalić. Sprawą zajmie się policja.

zdjęcie ilustracyjne / Robert Wolski Nadleśnictwo Dąbrowa
REKLAMA
REKLAMA

Niedawno pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu odkryli, że uszkodzeniu uległy dwa liczące około 1000 lat kurhany, w których przed wiekami chowano zmarłych. Znajdują się w okolicy Tlenia.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem PiK Mateusz Sosnowski z Wdeckiego Parku Krajobrazowego, ktoś wpadł na karygodny pomysł pojeżdżenia quadem wzdłuż krawędzi doliny rzeki Wdy, gdzie znajdują się dwa stanowiska archeologiczne. Przy okazji częściowo je zniszczył.

REKLAMA
REKLAMA

Kierowcy nie wystarczyły drogi wyznaczone przez Lasy Państwowe, po których wolno poruszać się quadami i wyruszył w trudno dostępne tereny leśne.

Już to stanowi wykroczenie, bo tego typu pojazdami nie wolno jeździć po lesie tam, gdzie komuś się spodoba. Chodzi nie tylko o płoszenie zwierzyny, ale też o niszczenie ściółki leśnej.

Znacznie poważniejsze konsekwencje niesie zniszczenie stanowisk archeologicznych. To przestępstwo, za które grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
REKLAMA

Jak informuje Radio PiK, ustaleniem kierowcy zajmie się policja.

Wdecki Park Krajobrazowy zamierza zamontować przy stanowiskach archeologicznych fotopułapki, aby łatwiej było namierzyć ewentualnych kolejnych miłośników quadów, którzy nie liczą się z przepisami, a czasami, jak w ostatnim przypadku, okazują się zwykłymi wandalami.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

źródło: Radio PiK

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

Proszę się zainteresować tymi którzy jeżdżą po parowie we Wyrwie i okolicznych lasach! Wszystko tam jest zdewastowane przez nich!

Odpowiedzi: 4

Nic nie zrobisz organizatorom tego wiejskiego sportu

Odpowiedzi: 1

Rozstawione tam będą foto pułapki i wszystko trafi na policje

Odpowiedzi: 0

A co tam takiego jest? Przynajmniej ktoś korzysta z tych terenów bo dawno by wszystko zarosło...

Odpowiedzi: 0

Dokładnie! Parowy zryte kompletnie, do tego ten ryk tych motorów i kładów! Idioci, jakby nie mieli do tego toru motocrosowego! Niech ktoś w końcu coś z tym zrobi

Odpowiedzi: 1

Nic nie zrobisz tym wiejskim motokrosom. Opanowali nie tylko okolice wysypiska, ale i posunęli sie dalej. 

Odpowiedzi: 0

Wszystko czyli co?

Odpowiedzi: 0

Spoko roko znajdziemy go zostawił ślad gwiezdny w okolicach Saturna, wiemy że porusza się w stronę Centaurus 55647. Jeśli nie skręci przy Echosorar 36868 w lewo to go złapiemy.

Odpowiedzi: 0

Identycznie jest z psami w Świeciu. Wszystko osrane , ulice wokół dużego rynku osrane. Trawniki na mariankach osrane. Miasteczko tonie w gównie. Natychmiast wprowadzić podatki i sprzątać po tych psach.

Odpowiedzi: 1

Nudzisz się to weź worki i sprzataj

Odpowiedzi: 1

I to jest właśnie mentalność Polaków, brak wychowania z domu.

Odpowiedzi: 0

Co za debil! 

Odpowiedzi: 0

Wyłapać wszystkich !!!

Odpowiedzi: 0

Tysiąc lat temu, małpa zesrała a się w miejscu gdzie stoi coroczna choinka w CSW. Powinien stać tam wychodek w postaci pomnika a nie jakieś  z j e b a n e ścięte drzewo 

Odpowiedzi: 1

Myślisz, że człowieka rozumnego tysiąć lat temu nie było? To zdarza się i teraz, co widać po Twoim wpisie. Pozdrawiam, czyli życzę zdrowia

Odpowiedzi: 0

Byłem zobaczyć jak poryli na małym  rynku kładami .Strasznie to wygląda . Idę po flaki i cebulę do Biedronki na Kościuszczam .

Odpowiedzi: 0

Wlaściele psów mają innych mieszkańców w "głębokim poważaniu", pozwalają srać swoim pupilom na trawnikach znajdujących się przed cudzymi domami (to jest skrajne chamstwo)- wychodzisz ze swoim psem, to poczekaj aż zesra się na twojej działce i wtedy idź na spacer. Najgorsze jest to, że wiekich obsrywajacych trawniki psów jest coraz więcej a później ktoś musi skosić trawę przed domem od strony ulicy -kosiarka do wyrzucenia.

Odpowiedzi: 2

Ciebie nawet psy nie lubią. A gdzie tu o ludziach pomyśleć 

Odpowiedzi: 1

Czyli to Twoje psy. Pozdrawiam

Odpowiedzi: 0

Zrób jak marek Kondrat zesraj się pod oknem takich spacerowiczów  i będzie 1:1

Odpowiedzi: 0

Jak zwykle nie do rozwoju zajmują się kwestią nie tą co trzeba, podejrzewam iż większość z was to są typowe gimbusy. Kolejna sprawa to czemu bo w terenie został oznakowany i zabezpieczony przed wandalami. Naszukać to mogą sobie grzyby w lesie i szczęścia w totolotku aby znaleźć osobę która dokonała tego czołgu.

Odpowiedzi: 1

podaj aDres

Odpowiedzi: 0

Jak już wspominałam w Nowym na bocznej ulicy byłam świadkiem jak jednocześnie dusił pies i właściciel. Nie posprzątali. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz