Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Kto będzie rządził gminą Jeżewo? Chętnych jest czworo

Andrzej Pudrzyński
27 września, 18:14

Swoich przedstawicieli chcą wystawić cztery komitety. Kandydaci na wójtów muszą teraz zebrać co najmniej 300 podpisów mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania.

Wybory odbędą się 22 października
Fot. Andrzej Bartniak

To jeden z warunków, aby komitety mógł zgłosić ich jako oficjalnych kandydatów. Mają na to czas do 5 października do północy.

Kto chciałby zająć stanowisko zwolnione przez Mieczysława Pikułę, który przeszedł na emeryturę?

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieBenefit

Jak już pisaliśmy, jedną z kandydatek jest nauczycielka Angelika Bożena Macura z komitetu Nasz Dom - Gmina Jeżewo (kandydowała już w 2014 r., ale przegrała z Pikułą w drugiej turze).

Drugą osobą jest Maciej Rakowicz (Gmina Jeżewo Naszą Małą Ojczyzną), prezes klubu tenisa stołowego Kusy Laskowice i kierownik Posterunku Policji w Bukowcu.

Komitet wyborczy Siła Doświadczenia dla Gminy Jeżewo zamierza wystawić Jerzego Lemańczyka, dotychczasowego sekretarza gminy.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieJubiler Corleone

Zupełnym zaskoczeniem jest kandydatura szerzej nieznanego, 28-letniego jeżewianina Michała Kaczmarka, pracownika firmy poligraficznej w Laskowicach, który reprezentuje komitet Młodzież Przyszłością.

Wybory odbędą się 22 października. Do czasu zaprzysiężenia nowego wójta gminą będzie rządził Dariusz Zagrabski, komisarz powołany przez premier Beatę Szydło.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (4)

Pan Michał Kaczmarek ma 28 lat oraz jest znany szerszemu gronu wyborców.

Pracuje w firmie poligraficznej Imprimus.

Odpowiedzi: 0

Pana Michała mieszkańcy znają bardzo dobrze. I brawo ze zdecydował się kandydować, czas na młodych ! Wiele gmin skarży się na tych samych kandydatów i brak nowych chętnych osób - u nas jest inaczej 

Odpowiedzi: 0

Przyszedł czas aby stery gminy przejęli młodzi ludzie z dobrymi pomysłami. Nieznani kandydaci często bywają zaskoczeniem kiedy wygrywają. Tym razem też tak będzie. 

Odpowiedzi: 0

Jestem mieszkanką gminy jezewo i niestety nie znam żadnego z kandydatow..... Osobiście. interesuja mnie propozycje dla rozwoju gminy,programy. Chyba tym powinni sie kierować wyborcy.a tu o nich ani słowa.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz