Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Magdalena, Maksymilian, Urszula
REKLAMA

Kto zastąpi Marzenę Brac? Ogłoszono konkurs na kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu

Andrzej Bartniak
3 listopada 2022, 10:28

Niedługo dowiemy się, ilu kandydatów spełniło wymogi formalne i tym samym zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu na kierownika świeckiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Umowę z Marzeną Brac rozwiązano za porozumieniem stron 26 października
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Zgodnie z zapowiedzią, w tym tygodniu w gminnym internetowym Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o konkursie na stanowisko kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu.

Wakat pojawił się kilka dni temu po tym, jak Marzena Brac za porozumieniem stron, pożegnała się z ośrodkiem. Prawdopodobnie miało to związek z napiętą atmosferą w podległej jej placówce i relacjach z pracownikami (pisaliśmy o tym, patrz artykuł poniżej).

REKLAMA
REKLAMA

Od kandydatów na nowego szefa OPS gmina wymaga wykształcenia wyższego. Preferowane kierunki to praca socjalna, polityka społeczna, socjologia, administracja, prawo, zarządzanie. Ponadto warunkiem koniecznym jest co najmniej trzyletni staż pracy w pomocy społecznej.  

Sprawdzana będzie też znajomość ustaw m.in. o pomocy społecznej, pracownikach samorządowych, wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, świadczeniach rodzinnych,  pomocy państwa w wychowaniu dzieci, pomocy osobom uprawnionym do alimentów, a także kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu pracy i ustawy o Karcie Dużej Rodziny.

REKLAMA
REKLAMA

Kandydat nie może być karany. Jako wymóg dodatkowy postawiono doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym.

Termin składania wymaganych dokumentów upływa 10 listopada o godz. 15.30.

Informację o wyniku naboru umieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Świeciu oraz na tablicy ogłoszeń w urzędzie. Kandydaci spełniający wymogi formalne, zostaną powiadomieni o terminie testu lub rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie lub  na adres e-mail podany w kwestionariuszu.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

Bardzo nieprzyjemna, opryskliwa Pani ,nie dziwię się, miałem kiedyś nieprzyjemność z nią się spotkać. 

Odpowiedzi: 1

Nie kopie się leżącego. Zyczę ponownego spotkania przy innej okazji, i to takiej aby fałszywe słowa o nieprzyjemnej osobie się ziściły. Los jest cierpliwy a to jest osoba która, ma rzetelna wiedzę zatem każdy stołek będzie jej do twarzy. . . . . . . . . . 

Odpowiedzi: 0

Jaki konkurs jak już jest wiadomo kto będzie hehe karty już pewnie rozdane 

Odpowiedzi: 0

Opieka Społeczna to dziwadło. Oni rozdają pieniądze nierobom i pijakom, bo biedaczyska bezdomne. W dupe kopać i do roboty. Normalny człowiek w potrzebie nie dostanie nic. NIC.., I na wszystko przepisy he...

Odpowiedzi: 0

Każda władza ma swojego faworyta.

Niech konkurs będzie jawny a nie rozdawanie posad  pod stolem

Odpowiedzi: 0

Konkurs wygrał już  miesiąc temu koleś burmistrza pracujący w Bydgoszczy. Przeczytajcie tego posta po ogłoszeniu wyników. Na układy nie ma rady. Ale to pewnie będzie przypadek.

Odpowiedzi: 1

Tak może być. Jego żona to dobra koleżanka obecnej władzy. 

Odpowiedzi: 1

Tak już jest.

Odpowiedzi: 0

To prawdopodobnie Pan T.

Odpowiedzi: 1

Myślę, że to dobry pomysł. Pan Tomasz  w Radzie Gminy jest aktywny, prawnik ma sporą wiedzę. Ogarnie temat, a czy jest kumplem Burmistrza, nie sądzę. Żona tym bardziej.....ma jednak jedną plamę , jedynąw swojej karierze - należy do PiS   

Odpowiedzi: 1

Wiesz, że nic nie wiesz... ale numer ha ha ha

Odpowiedzi: 0

A nie pan Z.

Odpowiedzi: 0

Ona i tak tam nic nie sprawdzają ,jak to jest ,że pewna Pani z osiedla Kościuszki od lat dostaje zapomogi i paczki,a pracuje na czarno? To jakto jest? Ba nawet mieszkanie sobie kupila.

Odpowiedzi: 1

Nie ona jedna, też taką znam udaje biedną wydaje kasę na prawo i lewo, pracuje na czarno i ciągnie z Opieki, bo nie ma na życie, nikt nie sprawdza kto dostaje na co wydaje, aby pozbyć się problemu, a gdzie wywiad środowiskowy? Sąsiedzi najlepiej wiedzą komu się należą pieniądze i kto sobie w życiu nie radzi 

Odpowiedzi: 0

No uklady układziki nic na to nie poradzisz 

Odpowiedzi: 0

Myślę że niektórzy mogą mieć rację co do Pana pracującego obecnie w bydgoszczy dlatego dodatkowy wymóg żeby osoba miała za sobą staż jako kierownik, zdecydowanie zawęża to ilość osób mogących ubiegać się o stanowisko. no cóż... taki mamy klimat 

Odpowiedzi: 0

Zaprawdę powiadam Wam, że nowy kierownik będzie miał na imię Marek. To już przesądzone. 

Odpowiedzi: 0

Obojętnie kto będzie kierownikiem mamy nadzieję że będzie rozliczał pracowników z czasu pracy i wyjazdów na tzw wywiady środowiskowe 

Odpowiedzi: 0

Teraz tym przepracowanym paniom się w dupke naleje ,znowu będą donosy pisały jak ciężko jest i jak źle bo trzeba pracować .Powinni tam wszystkich wymienić chetnych jest pełno a one niech na kase do biedry idą 

Odpowiedzi: 0

Pani z fundacji to w szkole sie naśmiewała z biedniejszych i ze wsi, a teraz wielkoduszną udaje no żenada to mało powiedziane jest! 

Odpowiedzi: 1

Która z pań taka była , tak nie można .Czy człowiek ze wsi czy z miasta ,czy biedny czy bogaty to zawsze człowiek .A zawsze rrole mogą się odwrócić .

Odpowiedzi: 1

To prawda czasem ludzie przeprowadzają się z miasta na wieś i na własne życzenie stają się wiesniakami ale to ich sprawa co robią 

Odpowiedzi: 0

Burmistrz Kolakowski zamiata kolejną aferę pod dywan przed wyborami 

Odpowiedzi: 0

Jak chcecie zobaczyć prawdziwe złe zarządzanie to zerknijcię na świecki sanepid. Zapytajcie chociaż jedną z pracownic czy jest mobbing to wam nieoficjalnie wszystko powie. Nic dziwnego że co chwilę się same zwalniają 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz