Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Jan, Ksawery, Luiza
REKLAMA

Kto zostanie nowym przewodniczącym rady powiatu? Obecny ma zarzuty

Andrzej Bartniak
28 listopada 2022, 08:26

Podczas najbliższej sesji Rady Powiatu Świeckiego zostanie wybrany nowy przewodniczący. Dotychczasowy zrezygnował z tej funkcji po tym, jak usłyszał prokuratorskie zarzuty.

Od lewej radni Iwona Manys, Angelika Macura i Brunon Han, kandydat na przewodniczącego rady
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Jednym z punktów porządku obrad zaplanowanej na 14 grudnia sesji ma być wybór przewodniczącego Rady Powiatu Świeckiego.

Sprawujący tę funkcję do tej pory Adam K. zrezygnował. Prawdopodobnie był to ruch wyprzedzający. Gdyby tego nie zrobił, jest bardzo prawdopodobne, że pojawiłby się wniosek w sprawie jego odwołania. Problemy natury prawnej Adama K. stoją wyraźnie w opozycji z godnością przewodniczącego rady.

REKLAMA
REKLAMA

Jak już informowaliśmy, do Rady Powiatu Świeckiego trafiło niedawno pismo z prokuratury, która zawiadamia w nim o wszczęciu postępowania przeciwko Adamowi K.

Przedstawiono mu zarzuty z czterech artykułów kodeksu karnego dotyczące fałszywych zeznań, fałszywego oskarżenia, fałszerstwa intelektualnego i używania dokumentów poświadczających nieprawdę - zawierających fałszerstwo intelektualne.

Adam K. nie będzie już przewodniczącym, ale nadal pozostaje radnym.

REKLAMA
REKLAMA

Jak ustalił portal Extra Świecie, nieoficjalnie mówi się, że nowym przewodniczącym rady powiatu zostanie Brunon Han, radny Koalicji Obywatelskiej.

- Mogę potwierdzić, że klub zgłosił moją kandydaturę - przyznaje Brunon Han. - Czy znajdzie ona poparcie wśród radnych, okaże się na sesji. Do tego czasu nie chciałbym się więcej wypowiadać na ten temat.

Biorąc pod uwagę obecny układ sił w radzie, gdzie większość ma koalicja OPS, KO i PSL, wydaje się, że wynik głosowania jest raczej przesądzony.

REKLAMA
REKLAMA

O tym, czy Brunon Han zostanie nowym przewodniczącym, radni zdecydują na sesji 14 grudnia

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

Ktoś z PiS powinien być!!!!!

Odpowiedzi: 1

Nie rób se z nas jaj

Odpowiedzi: 0

Bogdan czemu nie zaczynasz akcja start. Bociany latają kluczem. 

Odpowiedzi: 0

Pan Bronek uczył mnie w szkole, super mądry nauczyciel, bardzo sympatyczny. 

Odpowiedzi: 0

Pozdrowienia do więzienia!

Odpowiedzi: 0

Ja chcę być przewodniczącym plaży nad Stelchnem . Pomogę utrzymać porządek ,będzie mniej śmiecenia przez przyjezdnych z miasta w wakacje .Będzie mniej krowich kup .Gdy krowy będą pojone nad Stelchnem ,gospodarz będzie musiał posprzątać po krowie gdy narobi na trawę .

Odpowiedzi: 0

I znów nauczyciel w tej koalicji, jakie oni mają IQ obracając się w takim towarzystwie ?

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz