Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Łucja, Witold, Dorota
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  30°C / 16°C
 • zachmurzenie małe
  Jutro:
  31°C / 17°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  31°C / 20°C
REKLAMA

Michał Kulpa spełnił w Brazylii marzenie życia i to podwójnie. Sukces lekkoatlety z powiatu świeckiego

red
15 maja, 09:57

Lekkoatleta z Bukowca jednego dnia wywalczył dwa medale Letnich Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Brazylii. Michał Kulpa zdobył brąz w biegu na 800 m i złoto w sztafecie 4x400 m.

Michał Kulpa (po lewej) ma powody do zadowolenia
Fot. nadesłane
REKLAMA
REKLAMA

Początkowo w mediach pojawiły się nawet informacje o srebrnym medalu Michała Kulpy na 800 metrów.

Po weryfikacji sędziowskiej okazało się jednak, że lekkoatleta z Bukowca wywalczył ostatecznie brąz. Srebrny medal zdobył Hiszpan Jaime Martinez Morga, a mistrzem olimpijskim został Kenijczyk Elikana Rono.

REKLAMA
REKLAMA

W sztafecie 4x400 m polska drużyna nie miała już jednak sobie równych. Polska ekipa w składzie Michał Kulpa, Grzegorz Kotowski, Mateusz Borowski i Oskar Gołębiowski została mistrzami olimpijskimi, wyprzedzając Turków i Kenijczyków.

Tym samym, po latach ciężkiej pracy, Michał Kulpa osiągnął swój życiowy cel w postaci medalu podczas Igrzysk Olimpijskich Głuchych i można powiedzieć, że zrobił to podwójnie, ponieważ wróci z Brazylii z dwoma krążkami.

REKLAMA
REKLAMA

Przypomnijmy, że wcześniej srebrny medal w rzucie oszczepem wywalczył, pochodzący z Błądzimia (gmina Lniano), Tomasz Rozumczyk.

Bardzo bliski osiągnięcia pozycji medalowej był również Przemysław Dolny, koszykarz z Dworzyska (gmina Świecie). Polska reprezentacja przegrała jednak mecz o brązowy medal z Wenezuelą 62:68 (10:14, 11:22, 25:18, 16:14). Dolny zaliczył w tym meczu 8 punktów i 10 zbiórek.

redakcjaatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Gratulacje!

Odpowiedzi: 0

BRAWO PANIE MICHALE JESTEŚ WIELKI.

Odpowiedzi: 0

Cieszymy się razem z Panem z Pana sukcesów. 

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz