Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Gabriela, Marek, Seweryn
REKLAMA

Mieli dobry pomysł na biznes i dostali pieniądze [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
12 stycznia 2023, 09:19

Mobilna sauna z banią, usługi turystyczne, produkcja peletu - to tylko niektóre projekty przedsiębiorców z powiatu świeckiego, którzy otrzymali dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Autorom nagrodzonych projektów gratulował m.in. Tadeusz Pogoda, radny sejmiku województwa
Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP
REKLAMA
REKLAMA

Marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i radny województwa Tadeusz Pogoda spotkali się z samorządowcami i przedsiębiorcami, którzy podpisali umowy o dofinansowanie projektów. 

Pieniądze pochodzą z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Łączna wartość wsparcia to ponad 7 mln zł.

Wśród beneficjentów znalazło się także sześciu przedsiębiorców i jedna gmina z naszego powiatu. Dofinansowanie otrzymali w ramach Lokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego".

REKLAMA
REKLAMA

Joanna Beżyk z gminy Nowe dostała dofinansowanie na mobilną saunę i banię, a Andrzej Jarecki z gminy Osie na świadczenie usług budowlanych.

Z kolei Mirela Pałaszewska (gmina Świecie), dzięki dofinansowaniu, może kupić linię do produkcji peletu.

Daniel Żuchowski z gminy Pruszcz zamierza zająć się naprawą nadwozi samochodowych. Inna mieszkanka gminy Pruszcz, Barbara Brzykcy, stworzy miejsca zakwaterowania w Nadwiślańskiej Chacie w Luszkowie wraz z możliwością zwiedzania skansenu.

REKLAMA
REKLAMA

Autorką kolejnego projektu z branży turystycznej jest Julia Górka, również z gminy Pruszcz, która jednak zamierza prowadzić działalność w Tleniu (gmina Osie). Chce promować walory Wdeckiego Parku Krajobrazowego, rzeki Wdy i Zalewu Żurskiego. Ma w tym pomóc kupno katamaranu do wycieczek po akwenach, połączonych z piknikami.

Każdy z przedsiębiorców dostał po 70 tys. zł dofinansowania.

Wśród beneficjentów znalazł się też jeden samorząd. To gmina Drzycim, która 103,5 tys. zł przeznaczy na pokrycie kosztów modernizacji świetlicy wiejskiej w Gackach.

Zobacz poniżej galerię zdjęć.

REKLAMA
REKLAMA

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (12)

Ciekawe jak potraktowałby wniosek na założenie firmy aby postorzatac psie odchody z chodników. Skoro włodarze miasta nie mają pomysłu jak stworzyć cywilizowane,czyste ,przyjazne miasto może w Brukseli znajdą się na to środki. Wszędzie odchody psie, przy każdym sklepie, banku wielki kloc psi. Miasto os rane całe,a mamy cywilizację i powinno być pięknie.

Odpowiedzi: 1

Zbieraj dla tej baby co obdarowuje kościół. 

Odpowiedzi: 0

jestem za,biedne dzieci,ktore rano ida do szkoly a tu na chodnikach psie kupy,a dzis nawet bylo narobione na srodku jezdni,skrzezowanie Kopernika i Grzymislawa,jeszcze samochody wpadna w poslizg...a tu nikt na te sytuacje nie reaguje...zwolnic zbednych urzednikow i stworzyc brygade przatajaca,mandaty dla wlascicieli psow,ktorzy po nich nie przataja,precz psim odchodom!!!!!Dlatego przez to i tzw.szpital chce opuscic to miasto.

Odpowiedzi: 0

Psie kupy to jedno. A w ogóle jak wygląda wokół Rynku, zielsko , śmieci , o starych zgniłych liściach nie wspomnę. Proszę weźcie się Państwo za to. Panie burmistrzu czy pan ma problem ze wzrokiem?

Odpowiedzi: 2

i jeszcze ptasie odchody pod drzewami, buteleczki po alkoholu,puszki po piwach,im blizej zamku tym wiecej...

Odpowiedzi: 0

Pojechałem na duży rynek do jednego sklepu i byłem w szoku ile tych gówien na chodnikach a pod jednym znakiem zielsko na pół metra wyrosło z tej pięknej kostki chodnikowej

Odpowiedzi: 0

Też uważam że miasto nie jest zbyt czyste i zadbane. Kiedyś pamiętam jak była firma Abigail czy jakoś tak to lepiej to wyglądało. Rozumiem że pracowników sprzątających nie jest za dużo ale można by np dać możliwość odpracowywania zadłużeń komunalnych w ten sposób. Nawet zwykłe zbieranie śmieci czy właśnie psich odchodów. Druga sprawa karanie właścicieli psów i śmieciarzy. Rozumiem że SM nie może być wszędzie ale tu jest właśnie kwestia posiadania dobrze rozbudowanej sieci monitoringu

Odpowiedzi: 0

Witam zwracam się do osób które dostały dofinansowanie z LGD Świecie  czy może ktoś zdradzić kiedy składał wniosek o przyznanie dofinansowania prosiłbym o odp w komentarzu ? 

Odpowiedzi: 0

Duży rynek i okolice starego miasta to wszędzie betonoza to czemu jesteście zdziwieni, że płytki są żółtre od psiego moczu i brudne od psich odchodów jak i pełno śladów rozciągniętej kupy przez ludzi, którzy wdępneli i nie mając w co wytrzeć wycierają o płytki robiąc długie kałowe ślady. Fakt. to jest problem.

Odpowiedzi: 1

idac po zakupy,na poczte,do US,ratusza....zbiera sie na wymioty

Odpowiedzi: 0

!!!!!!!!!

Odpowiedzi: 0

A gdzie Jurek ja się pytam kurde

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz